Home WiadomościZ kraju Redemptoryści – Warszawa: zakończenie Roku Świętego Klemensa

Redemptoryści – Warszawa: zakończenie Roku Świętego Klemensa

Redakcja

W Prowincji Warszawskiej Redemptorystów dobiegł końca Rok Jubileuszowy 200. rocznicy śmierci św. Klemensa Hofbauera. Wydarzeniem zamykającym obchody była uroczysta Msza Święta sprawowana 14 marca 2021 r. w kościele św. Klemensa i Aniołów Stróżów w Warszawie pod przewodnictwem ks. kardynała Kazimierza Nycza. On także skierował do wszystkich słowo, w którym ukazywał św. Klemensa jako człowieka nie czekającego na lepsze czasy, ale trudzącego się w dziele ewangelizacji dla dobra ludzi, usiłującego właściwie odpowiedzieć na wyzwania ówczesnej epoki.

W dziękczynieniu za dar św. Klemensa uczestniczyli: kapelan Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ks. Zbigniew Kras, księża diecezjalni z dekanatu, redemptoryści z Warszawy, Tuchowa i Barda, a także przedstawiciele kleryków z WSD w Tuchowie i postulanci z Barda. O. Prowincjała Janusza Soka reprezentował O. Dariusz Paszyński.

Swojego patrona uczcili także piekarze i cukiernicy, którzy swoimi wypiekami przyozdobili kościół, a na co dzień wspierają dzieła miłosierdzia prowadzone przez parafię, przekazując dla ubogich pieczywo. Byli także Rycerze Kolumba oraz przedstawiciele niektórych urzędów i instytucji.

Wszystkich obecnych przywitał serdecznie organizator uroczystości, proboszcz O. Damian Simonicz, który jednocześnie wezwał do szczególnej modlitwy za redemptorystów, za piekarzy i cukierników, a także za mieszkańców Miasta Stołecznego Warszawy, apostołem którego był ogłoszony przez Episkopat Polski św. Klemens. Ci, którzy z powodu ograniczeń związanych z pandemią nie mogli wziąć udziału w Eucharystii, łączyli się duchowo poprzez transmisję online.

Na uroczystość wpłynęły także listy okolicznościowe od Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Pani Elżbiety Witek, od Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego oraz od Prezesa PiS Pana Jarosława Kaczyńskiego.

Mszy Świętej towarzyszyła wspaniała oprawa artystyczna dzięki chórzystom „Sonus Innumerabiles” oraz muzykom Warszawskiej Orkiestry Seniorów. Wykonaniu utworów przewodniczył dyrygent Artur Backiel.

Prośmy naszego Patrona, abyśmy – tak jak On – byli dzisiaj zwiastunami królestwa Bożej łaski przez żywą wiarę i zaufanie Bożej Opatrzności, która wszystkim kieruje.

o. Dariusz Paszyński CSsR, Warszawa

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda