Home WiadomościZ kraju Redemptoryści – Warszawa: ze św. Klemensem w procesji Bożego Ciała

Redemptoryści – Warszawa: ze św. Klemensem w procesji Bożego Ciała

Redakcja

W parafii św. Klemensa w Warszawie przy ul. Karolkowej odbyły się obchody uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – 11 czerwca 2020 r. Procesji towarzyszyły odniesienia do św. Klemensa Hofbauera, którego 200-lecie śmierci w tym roku obchodzimy.

O. proboszcz Damian Simonicz CSsR w homilii podkreślił rolę wiary w przeżywaniu spotkania z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Na zakończenie Mszy świętej odbyła się procesja do czterech ołtarzy umiejscowionych w świątyni i na placu kościelnym.

Motywem przewodnim zwyczajowych ołtarzy była postać świętego Klemensa Hofbauera z racji 200 – rocznicy jego narodzin dla nieba. Hasłami ołtarzy, oprócz tych tradycyjnych, były: „Klemens wierzący w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie”, „Klemens, Boży nauczyciel”, „Klemens, ojciec ubogich” oraz „Klemens, wierny czciciel Maryi”. Ołtarze zostały przygotowane przez Rycerzy Kolumba pod przewodnictwem o. Andrzeja Kukły CSsR.

Szczególnym elementem każdego ołtarza były chleby, symbolizujące święto Bożego Ciała, jak i postać „Bożego Piekarza”, czyli patrona warszawskiej parafii.

Chleby, które po uroczystości zostały rozdane uczestnikom liturgii, zostały ofiarowane przez „Warszawską Spółdzielnię Piekarniczo-Cukierniczą” i jedną z rodzin parafii. Oprawę muzyczną tworzył chór Sonus Innumerabilis działający przy parafii. W czasie procesji wykonał „Responsoria do czterech ołtarzy” autorstwa ks. Eugeniusza Gruberskiego, skomponowane ponad 120 lat temu.

Uroczystość Bożego Ciała zgromadziła licznych mieszkańców warszawskiej Woli, którzy przez swoją obecność dali świadectwo o swojej wierze w Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

o. Łukasz Baran CSsR, Warszawa

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda