Home WiadomościZ kraju Redemptoryści: Wyższe Seminarium Duchowne otworzyło drzwi

Redemptoryści: Wyższe Seminarium Duchowne otworzyło drzwi

Redakcja

W dniach 19-20 listopada odbyły się w Tuchowie „Dni otwartych drzwi” Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów. Na spotkanie zorganizowane przez Centrum Duszpasterstwa Powołań oraz wspólnotę seminaryjną przybyło blisko 40 chłopców z Małopolski, Podkarpacia i innych części Polski.

Podczas pobytu w Tuchowie mogli oni lepiej poznać Zgromadzenie Redemptorystów oraz realia życia seminaryjnego. Nie zabrakło także czasu na rozważania o powołaniu zakonnym i kapłańskim. Duchowym przewodnikiem przybyłych do Tuchowa młodzieńców był w ciągu tych dwóch dni o. Łukasz Listopad. Podczas wygłoszonych konferencji zwrócił uwagę na fakt, iż dar powołania kapłańskiego i zakonnego może być uznany za swoisty „talent”, który można pomnożyć lub zakopać. Podczas spotkań przy herbacie, przechadzek i spotkań w grupach nie zabrakło rozmów na tematy związane z rzeczywisością życia redemptorystowskiego. Szczególnie dobrą okazją do ukazania historii i teraźniejszości Zgromadzenia było zwiedzanie Seminarium oraz modlitwa przy grobowcu zakonnym położonym na tuchowskim cmentarzu. Najbardziej doniosłymi momentami podczas Dni otwartych drzwi, były Eucharystie, którym przewodniczyli formatorzy seminaryjni: Rektor WSD – o. Janusz Urban, oraz Socjusz – o. Jarosław Krawczyk.

Zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy dziękują Panu Bogu za ten czas wzajemnego ubogacania i odkrywania powołania. Cieszy fakt, że niemal wszyscy uczestnicy Dni otwartych drzwi, zapowiedzieli, iż z całą pewnością spotkają się ponownie z redemptorystami podczas ferii, kiedy to tradycyjnie organizować będziemy rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej.

o. Witold Baran CSsR

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda