Home WiadomościZ kraju Redemptoryści zachęcają do postu w intencji wyborów parlamentarnych

Redemptoryści zachęcają do postu w intencji wyborów parlamentarnych

Redakcja

Akcję “Modlitwa i post” w intencji jesiennych wyborów do Sejmu i Senatu zainicjowano w niedzielę w toruńskim Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. – Od nas zależy, czy po 13 października w polskim parlamencie będą zasiadać ludzie, którzy będą stanowili prawo zgodne z prawem stanowionym przez Boga – wyjaśnił redemptorysta o. Jan Król, wicedyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Akcja rozpoczęła się w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, obchodzone 8 września, a zakończy w święto Matki Bożej Fatimskiej przypadające 13 października, gdy odbędą się wybory do parlamentu.

Inicjatywa „Modlitwa i post” polega na wybraniu w tym okresie jednego dnia, w którym będzie pościć się o chlebie i wodzie w intencji dobrych wyborów dla Polaków w dniu głosowania. Zachęca się również do udziału w tym dniu we Mszy św. i przyjęciu Komunii Świętej. Apelował o to inicjator akcji, o. Andrzej Laskosz, kustosz toruńskiego sanktuarium.

– Od nas zależy, czy po 13 października w polskim parlamencie będą zasiadać ludzie, którzy będą stanowili prawo zgodne z prawem stanowionym przez Boga – mówił w niedzielę w sanktuarium o. Jan Król CSsR, wicedyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Z kolei dyrektor Radia Maryja zaapelował na antenie rozgłośni o jak najliczniejszy udział w inicjatywie. – Wspieramy zwycięstwo dla Polski – powiedział redemptorysta.

Chęć udziału w inicjatywie „Modlitwa i post” należy zgłaszać telefonicznie pod numerem: 693 168 247 lub poprzez e-mail: [email protected]

Według informacji Radia Maryja, do akcji zgłosiło się już ponad 3 tys. osób.

Za: ekai.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda