Home WiadomościZ kraju Redemptoryści: Zamyślenia duchowe na Wielki Post

Redemptoryści: Zamyślenia duchowe na Wielki Post

Redakcja

Portal kaznodziejski redemptorystów www.slowo.redemptor.pl zamieszcza zamyślenia na Wielki Post, których autorem jest o. Piotr Andrukiewicz, redemptorysta z Krakowa. W obecnym roku koncentrują się one wokół hasła roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce: „Wierzę w Syna Bożego”. Celem, jaki wyznaczają nam pasterze Kościoła, ma być przyjęcie Jezusa i ożywienie osobistej wiary w Syna Bożego.

„Wierzymy i wyznajemy, że Jezus z Nazaretu, (…) jest odwiecznym Synem Bożym, który stał się człowiekiem” (KKK 423). „Wyznanie to jest fundamentem naszej wiary. Wierzymy Jezusowi, gdy przyjmujemy Jego Słowo i spotykamy się z Nim w sakramentach. Wierzymy w Jezusa, gdy przyjmujemy Go osobiście w naszym życiu, w naszych rodzinach i w naszych środowiskach” – napisali biskupi polscy w Liście pasterskim na Adwent 2013. 

– Również w okresie Wielkiego Postu pozwólmy się poprowadzić drogą duchowych zamyśleń, które będą służyły pogłębieniu naszej osobistej więzi z Jezusem Chrystusem, Synem Bożym, jako naszym jedynym Zbawicielem i Odkupicielem – zaprasza autor rozważań. – Pozwólmy Synowi Bożemu przemawiać do naszych serc i budzić w nich tęsknotę za tym, co prawdziwe, dobre i piękne – podkreśla o. Piotr.

Codzienne zamyślenia na dni powszednie Wielkiego Postu można znaleźć pod adresem: www.slowo.redemptor.pl Na portalu kaznodziejskim redemptorystów publikowane są także homilie na niedziele i święta, kazania obrzędowe oraz ciekawe materiały do osobistego wykorzystania. Znajdują się tam również cykle kazań na nabożeństwo nowenny nieustannej do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz o świętych i błogosławionych redemptorystach, czego internauta nie znajdzie na innych portalach o podobnym charakterze.

o. Sylwester Cabała CSsR

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda