Home WiadomościZ kraju Redemptoryści zapraszają na rozważania wielkich antyfon „Wołanie Mesjasza”

Redemptoryści zapraszają na rozważania wielkich antyfon „Wołanie Mesjasza”

Redakcja

Na portalu YouTube „For World” od 17 grudnia dostępne są rozważania tzw. wielkich antyfon, które przybliża swoim widzom o. Krzysztof Wąsiewicz CssR. Każda z nich jest też zaprezentowana wokalnie przez o. Tomasza Jarosza CssR. Codziennie do 23 grudnia będzie można zapoznać się z nową antyfoną.

Antyfony to dzieła literackie, muzyczne z teologicznym przesłaniem, powstałe na kanwie tekstów ze Starego Testamentu. Ich treść zawiera wołanie o rychłe przyjście Chrystusa.

Redemptoryści zapraszają wszystkich zainteresowanych do wspólnej medytacji Słowa Bożego, w ramach ostatnich dni Adwentu. – Chcę, abyśmy zaczerpnęli ze skarbnicy liturgii Kościoła i rozważyli tzw. wielki antyfony – powiedział o. Krzysztof Wąsiewicz CSsR. Są one dostępne pod adresem: youtube.com

Redemptorysta dodał, że teksty te można znaleźć w brewiarzu, w wieczornej modlitwie Kościoła czyli nieszporach. – Możemy je usłyszeć podczas Eucharystii w nieco skróconej formie z lekkim przestawieniem kolejności. W naszych rozważaniach skupimy się na wersji z nieszporów – wyjaśnił duchowny. Podkreślił, że wyśpiewanie tekstów w ramach przygotowania do Bożego Narodzenia akcentuje ich wypełnienie się w osobie Jezusa Chrystusa.

– Chcemy przybliżyć bogactwo Kościoła, które często bywa nieużywane. Wszystko tworzymy sami, od nagrywania po montowanie. Jest to projekt kleryków – podkreślił o. Bartłomiej Laskowski CssR. Zapowiedział również, że od nowego roku redemptoryści wystartują z nowymi projektami takimi jak np. „Kościół męsko katolicki”, „Ciało a duch czy młodzi młodym”. – Myślę, że jest to dobra propozycja dla dzisiejszego człowieka – podsumował.

ar / Warszawa
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda