Home WiadomościZ kraju Redemptorysta z Polski uhonorowany przez o. generała za tworzenie kopii MB Nieustającej Pomocy

Redemptorysta z Polski uhonorowany przez o. generała za tworzenie kopii MB Nieustającej Pomocy

Redakcja

redemptor.plO. Eugeniusz Karpiel CSsR z Krakowa otrzymał specjalne podziękowania od Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Redemptorystów O. Michaela Brehla CSsR za propagowanie kultu Matki Bożej Nieustającej Pomocy  w formie tworzenia autentycznych kopii wizerunku Matki Bożej powierzonego opiece Redemptorystów.

W tym roku przypada 150. rocznica przekazania pod opiekę naszego Zgromadzania znajdującej się obecnie w Rzymie w kościele św. Alfonsa ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uczynił to błogosławiony papież Pius IX w roku 1866 wypowiadając znamienne słowa „Uczyńcie ją znaną na całym świecie”. Spełniły się one także wielkiemu wkładowi o. Eugeniusza Karpiela w to dzieło.

Uroczystość wręczenia przez Ojca Generała pamiątkowego dziękczynnego dyplomu miała miejsce 6 kwietnia 2016 r. w Toruniu podczas Nieustannej Nowenny w kościele św. Józefa w ramach odbywającego się tam spotkania Konferencji Redemptorystów Europy jako przygotowania do XXV Kapituły Generalnej Zgromadzenia.

O. Eugeniusz Karpiel tworzeniem kopii ikony MB Nieustającej Pomocy zajmuje się od 1983 r. Wiele z nich można spotkać w kościołach w Polsce i poza jej granicami, w których odbywa się nabożeństwo Nieustannej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

o. Janusz Urban CSsR, Kraków/fot. o. Janusz Urban CSsR, o. Andrzej Kukła CSsR

Więcej (zdjęcia) na: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda