Home WiadomościZ kraju Rekolekcje Ruchu Czystych Serc

Rekolekcje Ruchu Czystych Serc

Redakcja

Już po raz 13 odbywają się – prowadzone przez chrystusowców – letnie rekolekcje Ruchu Czystych Serc. Zainteresowanie rekolekcjami jest tak duże, że organizatorzy – Redakcja czasopisma „Miłujcie się” na czele z ks. Mieczysławem Piotrowskim SChr pierwszy raz zaproponowali drugi termin rekolekcji.

I turnus trwał w dniach 22-29.07, II turnus zaś 29.07.-05-08. Do Gródka nad Dunajcem przybyło łącznie w dwóch turnusach blisko 500 młodych ludzi z różnych stron Polski a także z Niemiec, Austrii, Anglii, Ukrainy.

Tygodniowe rekolekcje wypełnione były, jak co roku, modlitwą oraz licznymi konferencjami traktującymi o miłości, rodzinie, małżeństwie, czystości, modlitwie, wierze, powołaniu, działaniu złego ducha i obecności Jezusa w Eucharystii. Głosili je zaproszeni prelegenci, m.in.: Jacek Pulikowski, ks. Dariusz Oko, Lech Dokowicz, Rafał Porzeziński. Spotkaniu towarzyszył zespół Lumen wraz z założycielem, kompozytorem Zbigniewem Małkowiczem. Obecni byli kapłani chrystusowcy, ale także duszpasterze młodzieży i animatorzy parafialnych wspólnot RSC z kilku miast w Polsce oraz siostry zakonne: Misjonarki Chrystusa Króla, Urszulanki Unii Rzymskiej i Siostry Sercanki. Rekolekcjom błogosławił biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Uczestnicy rekolekcji przyjechali na ćwiczenia duchowe z różnymi nurtującymi ich pytaniami dotyczącymi przeżywania ich młodości i miłości – często związanej z pierwszym zakochaniem oraz pytaniami dotyczącymi Boga. Młodzież odpowiedzi poszukiwała w fachowych wykładach, ale także na modlitwie różańcowej, adoracji, i codziennej Mszy Świętej. Podczas rekolekcji nie zabrakło też czasu na rekreację: spacer po górach, mecz piłki siatkowej, tańce.

„Przyjeżdżamy tu, bo tu czuje się Boga a poza tym każdy potrzebuje duchowego kopniaka” – mówili młodzi rekolektanci. Co o rekolekcjach mówi redaktor „Miłujcie się” i organizator rekolekcji RCS ks. Mieczysław Piotrowski można posłuchać tutaj. Kilka zdjęć z pierwszego turnusu rekolekcji tutaj.

Za: www.serwis.chrystusowcy.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda