Home WiadomościZ kraju Relikwie bł. kard. Wyszyńskiego zostaną jutro wprowadzone na Jasną Górę

Relikwie bł. kard. Wyszyńskiego zostaną jutro wprowadzone na Jasną Górę

Redakcja

Relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego zostaną wprowadzone na Jasną Górę jutro podczas Mszy św. o godz. 9.00 sprawowanej w ramach rekolekcji Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

O. Marian Waligóra opiekun Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej podkreśla, że nieprzypadkowo na dzień wprowadzenia relikwii bł. kard. Wyszyńskiego wybrano pierwszą sobotę miesiąca. To dzięki Prymasowi Tysiąclecia, zwłaszcza w okresie przygotowań do Milenium, nabożeństwo Sobót Królowej Polski rozpowszechniło się w całej Polsce i jest dotąd pielęgnowane na Jasnej Górze.

– Chcemy w ten sposób przypomnieć sobie całe dziedzictwo kardynała Wyszyńskiego, jego maryjność i związanie z Matką Bożą, a także to, że sam bardzo kochał różaniec i zachęcał nas do tego, żebyśmy Jasną Górę opasali modlitwą różańcową, bo wtedy przyjdzie zwycięstwo Najświętszej Dziewicy Maryi – wyjaśnił opiekun Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej

O. Waligóra wyraził radość, że wydarzenie to wpisało się także w rekolekcje różańcowej wspólnoty, bo to bł. Kard. Stefan Wyszyński dał nową inspirację do ożywienia apostolstwa modlitwy różańcowej na Jasnej Górze. Skierował do Polaków apel: Modlitwą różańcową powiążcie wszystkie wasze serca, aby stały się murem obronnym Kościoła Chrystusowego pod opieką Zwycięskiej Pani Jasnogórskiej. To milenijne wezwanie podjął paulin o. Bronisław Matyszczyk i w nawiązaniu do wiekowej tradycji odrodził na Jasnej Górze nurt modlitwy różańcowej. Założył Jasnogórską Rodzinę Różańcową i powierzył ją opiece świętych Aniołów Stróżów.

Bł. Kard. Stefan Wyszyński całe swoje życie zawierzył Maryi Jasnogórskiej. To na Jasnej Górze – jak podkreślał – „rozstrzygały się trudności, tutaj przychodziły światła, tutaj rodziły się zwycięstwa”, a trzydzieści trzy lata swego prymasowskiego posługiwania nazwał służbą u Jasnogórskiej Pani. Z Jasnej Góry uczynił swoją główną placówkę duszpasterską. Z jego duchowej wyobraźni i woli zrodziło się jedno z najważniejszych duszpasterskich dzieł w Polsce, wielkie narodowe rekolekcje, które trwają do dziś, czyli peregrynacja kopii Cudownego Obrazu z Jasnej Góry. To dzięki kard. Wyszyńskiemu jego rodacy w najmroczniejszym czasie reżimu komunistycznego żyli „pod jasnym znakiem Bogurodzicy”.

Biuro Prasowe @JasnaGóraNews/mir / Jasna Góra
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda