Home WiadomościZ kraju Relikwie męczenników w zakładzie karnym

Relikwie męczenników w zakładzie karnym

Redakcja

Zakład Karny w Wołowie jest pierwszą taką placówką na świecie, w której od 14 stycznia 2019 r. znajdują się relikwie błogosławionych Męczenników z Pariacoto. Uroczystość instalacji odbyła się pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. bpa Andrzeja Siemieniewskiego – biskupa pomocniczego wrocławskiego.

Relikwie zostały przekazane do kaplicy zakładu karnego, im. św. Maksymiliana Marii Kolbego.  Podczas uroczystości o godz. 15:00 rozpoczęła się Msza Święta, którą celebrował ks. bp Siemieniewski. W Eucharystii uczestniczyło ponad 50 osób, w tym przedstawiciele więziennictwa z Zastępcą Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej we Wrocławiu ppłk. Krystyną Zuwałą, zaproszeni goście, skazani przystępujący do Sakramentów Świętych i ich świadkowie oraz osoby bliskie osadzonych. Odbył się chrzest jednej osoby, jedna Pierwsza Komunia św. i dwadzieścia osób przystąpiło do Sakramentu Bierzmowania. 

br. Jan Hruszowiec OFMConv
Promotor Kultu Męczenników z Pariacoto

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda