Home WiadomościZ kraju Reportaż o bł. Salomei

Reportaż o bł. Salomei

Redakcja

W ramach cotygodniowego cyklu Redakcji Programów Katolickich TVP 3 Kraków „Wiara i życie” autorstwa Joanny Adamik oraz Katarzyny Katarzyńskiej zrealizowany został reportaż “Ponad wszystko miłość – Błogosławiona Salomea, pierwsza polska klaryska”.

Film pokazuje życie za klauzurą krakowskich sióstr klarysek, które w 2018 r. rozpoczęły dziękczynną modlitwę za dar bł. Salomei Piastówny, pierwszej polskiej klaryski w 750. rocznicę jej śmierci.

Siostry pokazują bezcenne, średniowieczne pamiątki po błogosławionej, przypominają historię jej życia i świętości oraz uchylają rąbka tajemnicy życia za klauzurą, a ks. abp Marek Jędraszewski tłumaczy znaczenie bł. Salomei i sióstr klarysek dla historii chrześcijańskiej Polski, zwłaszcza w kontekście tworzenia państwowości polskiej na gruncie rodzącego się na naszych ziemiach chrześcijaństwa oraz zbliżającej się 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda