Home WiadomościZ kraju Reportaż o słudze Bożym o. Wenantym Katarzyńcu

Reportaż o słudze Bożym o. Wenantym Katarzyńcu

Redakcja

W ostatni weekend lutego Telewizja Trwam wyemitowała reportaż o słudze Bożym Ojcu Wenantym Katarzyńcu (1889-1921), franciszkaninie, którego grób znajduje się w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej.

Dwuodcinkowy dokument opowiada właśnie o tym miejscu, które było ważnym punktem na mapie życia Sługi Bożego. To tam  bowiem Ojciec Wenanty spędzał m.in. wspólne wakacje razem z klerykami franciszkańskiego seminarium w Krakowie (1909-1914), a także później, również jako ich wychowawca. Tam też spotkał się z późniejszym świętym Ojcem Maksymilianem Kolbe. Tam wreszcie, jako już bardzo schorowany, spędził ostatnie miesiące swego życia i zmarł w opinii świętości 31 marca 1921 r.

Jego proces beatyfikacyjny rozpoczął się w 1950 r. W kwietniu 2016 r. papież Franciszek podpisał dekret o heroiczności cnót Czcigodnego Sługi Bożego. Od marca 2018 r. jego grób znajduje się wewnątrz kalwaryjskiego sanktuarium.

Polecamy stronę poświęconą o. Wenantemu – www.wenanty.pl

Cz. I

Cz. II

Za: franciszkanie.gdansk.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda