Home WiadomościZ kraju Rio w Brazylii i w Polsce

Rio w Brazylii i w Polsce

Redakcja

W Brazylii rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży. Szacuje się, że na spotkanie z pp. Franciszkiem przybyło blisko 2 mln osób, w tym 2 tyś. z Polski. Dla tych, którzy z różnych względów nie mogli udać się za Ocean, Kościół organizuje podobne dni młodzieży w różnych regionach kraju. 

We wtorek w Kurii Metropolitalnej w Krakowie odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiono program sobotnio-niedzielnego spotkania w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

W tym czasie zaplanowano wspólne modlitwy, nabożeństwo pokutne, adorację Najświętszego Sakramentu, nocne czuwanie i konferencje.

Punktem kulminacyjnym ma być msza św. w niedzielę o godz. 15.00.

Zgromadzeni w Bazylice w Łagiewnikach, dzięki łączom satelitarnym, najpierw wysłuchają okolicznościowej homilii Ojca Świętego, którą transmitować ma Telewizja Polska, a potem wezmą udział w Eucharystii, którą sprawować będą im krakowscy biskupi i kapłani. Na koniec uroczystości wrócą przed rozstawione telebimy, aby przyjąć błogosławieństwo papieskie i wysłuchać komunikatu, gdzie i kiedy odbędą się następne Światowe Dni Młodzieży.

W Krakowie coraz głośniej mówi się o Polsce. Tym bardziej że, jak podała Katolicka Agencja Informacyjna, kard. Stanisław Dziwisz wezwał polskich pielgrzymów, aby na ostatnią mszę św. w Rio przynieśli biało-czerwone flagi, bo czeka ich niespodzianka. O dużej szansie na to mówił też podczas konferencji biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Damian Muskus.

Transmisje pierwszej zagranicznej pielgrzymki Ojca Świętego Franciszka można śledzić w telewizjach satelitarnych, m. in. w Telewizji Trwam, oraz w Internecie: www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jTNw33rh8yg. Wybrane punkty z programu spotkania papieża z młodzieżą relacjonować będzie również naziemna Telewizja Polska. Poniżej podajemy dni, godziny i kanały.

jms


25 lipca
22:50 Światowe Dni Młodzieży. Powitanie Papieża Franciszka. TVP1

26 lipca
10:00 Światowe Dni Młodzieży. Powitanie Papieża Franciszka (skrót) – TVP1
22:50 Światowe Dni Młodzieży. Droga Krzyżowa. – TVP1

27 lipca
0:30 Światowe Dni Młodzieży. Czuwanie modlitewne Ojca Świętego. – TVP1

28 lipca
8:50 Światowe Dni Młodzieży. Czuwanie modlitewne Ojca Świętego (skrót) – TVP1
14:50 Światowe Dni Młodzieży. Msza święta na zakończenie ŚDM. – TVP2

29 lipca
10:00 Światowe Dni Młodzieży. Podsumowanie (skrót) – TVP1

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda