RMS: 25. Forum Młodych

Dnia 3 lipca 2018 roku oficjalnie rozpoczęły się przygotowania do 25. Salwatoriańskiego Forum Młodych. Od rana młodzież z całej Polski zjeżdżała do Trzebnicy, by po roku formacji na kursach animatorskich sprawdzić nabytą wiedzę.

To wydarzenie jest czasem, na przygotowanie się do Salwatoriańskiego Forum Młodych – największego wydarzenia Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej w ciągu roku. Tegoroczne będzie wyjątkowe, ponieważ wraz z nami srebrny jubileusz będzie celebrować blisko 500 osób.

Przed Forum Młodych młodzież, klerycy oraz księża wykonują rozmaite prace: od dekoracji, przez sprzątanie, po pakowanie, by jak najlepiej przygotować nadchodzące wydarzenie. W tym roku do pomocy osiągnęliśmy rekordową liczbę osób – aż 80 par rąk pracuje ciężko, dla jak najlepszych efektów widocznych już za parę dni.

Salwatoriańskie Forum Młodych rozpoczyna się już w najbliższą sobotę 7 lipca 2018 roku. Do tego czasu nasi koordynatorzy dopilnują, by wszystko zostało „dopięte na ostatni guzik”, a wydarzenie mogło rozpocząć się bez przeszkód.


Tegoroczne Salwatoriańskie Forum Młodych jest rekordowym wydarzeniem pod wieloma względami. Przedstawiamy krótkie zestawienie, w którym porównane zostały dane związane z organizacją tej imprezy.

W tym roku, pierwsze miejsce pod względem liczebności uczestników zajęła Bielsko-Biała – aż 62 osoby! Na drugim miejscu plasują się Oborniki Śląskie – 57 młodych, a ostatnie miejsce na podium należy do Goczałkowic-Zdroju – 30 osób. Na kolejnych pozycjach znajdują się: Warszawa – 27, Elbląg – 24, Wrocław – 22, Trzebnica – 17, Gryfino – 10, Nowogrodziec, Węgorzewo i Dobroszyce -7, Jeleśnia – 6, Bolesławiec – 5 oraz Gorzów Wielkopolski – 4. Pozostałe miejscowości z całej Polski wystawiły pojedynczych reprezentantów.

Podczas Forum Młodych jest czas na rozwój osobisty, a to za sprawą rozmaitych warsztatów. Każdy uczestnik może wybrać 3, w kolejności od tego, na którym zależy mu najbardziej. Jako pierwszy wybór najwięcej osób zaznaczyło gospel oraz piłkę nożną – oba warsztaty po 30 osób. Następnie plasuje się warsztat taneczny „Luz Control” – 26 osób, a trzecie miejsce zajęły „Relacje” – 24 osoby. Jako drugą opcję najpopularniejszym warsztatem była Iluzja Karciana – wyboru tego dokonało 27 osób, następnie DJ-owanie – 23 osoby oraz Pierwsza Pomoc i Bębny – 22 młodych. Najczęściej wybieraną aktywnością – jako trzeci wybór – była Pierwsza Pomoc, drugie miejsce należy do Gospelu – 28 osób, a ostatnie na podium zajmuje Iluzja Karciana – 27 chętnych.

To wydarzenia nadchodzi wielkimi krokami. Zapraszamy!

Za: www.sds.pl