Home WiadomościZ kraju Rodzice franciszkanów na wspólnych rekolekcjach

Rodzice franciszkanów na wspólnych rekolekcjach

Redakcja

Od 2 do 5 lipca w naszym klasztorze w Pakości odbyły się rekolekcje dla rodziców współbraci naszej Prowincji. Prowadził je o. Krzysztof Wantoch Rekowski.

Rodzice zjechali się praktycznie z całej Polski, bo oprócz Wielkopolski, Kujaw i Pomorza, przyjechali nawet z Łap na Podlasiu. Tematem przewodnim było pytanie, które na pierwszej konferencji zadał o. Krzysztof: „Jak wierzyć dzisiaj?” Oprócz wspomnianych konferencji budowaliśmy wspólnotę na wspólnej modlitwie, ale też przy wspólnym stole, a nawet na wspólnym wyjeździe – Pielgrzymce szlakiem Początków Chrześcijaństwa w naszej Ojczyźnie. W czasie rekolekcji mieliśmy okazję zapoznać się z historią Sanktuarium Męki Pańskiej, którą przybliżył nam Kustosz Sanktuarium – o. Kamil Paczkowski, uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej na Ścieżkach Kalwaryjskich oraz mogliśmy uczcić największy w Polsce fragment Relikwii Krzyża św. Ostatniego dnia rekolekcji ponownie mogliśmy uczcić te relikwie, którymi otrzymaliśmy błogosławieństwo na zakończenie tego świętego czasu. Za ten czas Bogu niech będą dzięki.

br. Henryk Muński OFM

Za: www.franciszkanie.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda