Home WiadomościZ kraju Rodzina Arnoldowa i Florybeth Mora Diaz dziękują za św. Jana Pawła II

Rodzina Arnoldowa i Florybeth Mora Diaz dziękują za św. Jana Pawła II

Redakcja

9. Czuwanie Misyjnej Rodziny Arnoldowej trwało w dniach 10-11 maja na Jasnej Górze. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem: „Święty Janie Pawle II, błogosław nam”. Przewodniczył mu bp Krzysztof Białasik, ordynariusz diecezji Oruro w Boliwii. Gościem spotkania była Florybeth Mora Diaz z Kostaryki, cudownie uzdrowiona za wstawiennictwem papieża Jana Pawła II.

„Przede wszystkim dziękuję Bogu za możliwość dotarcia tutaj przed tron Matki Bożej. Przywożę do Matki Bożej te wszystkie modlitwy i prośby, które tylu ludzi mi przedstawiało i prosiło, abym ja modliła się za nich, i z wielką radością, z wielkim zawierzeniem to wszystko przynoszę i zostawiam u stóp Matki Bożej” – mówi Florybeth Mora Diaz.

„Dla mnie, dla wielu z nas, proces kanonizacyjny, który odbywał się w Kościele, w Rzymie, i zwłaszcza moment kanonizacji, to była tylko taka formalność, bo dla wielu z nas świętość Jana Pawła II była bezdyskusyjna i oczywista od zawsze. Dlatego cieszę się, że przez ten proces, przez ten moment przeszliśmy, i możemy tak normalnie wszyscy nazywać i mieć świętego Jana Pawła II” – podkreśla uzdrowiona kobieta.

Uczestnicy Czuwania Rodziny Arnoldowej dziękowali za kanonizację Jana Pawła II, naszego rodaka i niestrudzonego misjonarza świata oraz za 10. rocznicę ogłoszenia świętymi Kościoła: o. Arnolda Janssena – założyciela trzech Zgromadzeń misyjnych i o. Józefa Freinademetza – pierwszego werbistowskiego misjonarza Chin.

„Nasz założyciel o. Arnold Janssen założył trzy zgromadzenia zakonne: werbistów, siostry Służebnice Ducha Świętego (misyjne) i siostry Służebnice Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji, które modlą się i za werbistów, i za siostry służebnice, ale też za tych ludzi, wśród których werbiści i siostry misyjne pracują, w tej chwili modlą się za nas. Pan Bóg tak sprawił, że ten zakon się prężnie rozwija i jesteśmy obecnie w prawie 72 krajach świata, my werbiści, siostry misyjne w przeszło 40 krajach świata, a siostry klauzurowe w 10” – mówi o. Wiesław Dudar, werbista z Pieniężna, dyrektor Referatu Misyjnego.

„Wraz z siostrami Służebnicami Ducha Świętego pragniemy wyrażać wdzięczność Bogu za 125 lat istnienia ich Zgromadzenia. Natomiast z siostrami Służebnicami Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji za sto lat istnienia ich Domu Macierzystego, klasztoru Ducha Świętego w Steyl w Holandii i za 20 lat klasztoru Słowa Bożego w Nysie – informuje o. Wiesław Dudar – Wspólnie wypraszać będziemy także dar nowych powołań misyjnych”.

Jasnogórskie spotkanie podzielone było na dwie części. Pierwsza rozpoczęła się o godz. 15.00 w Kaplicy św. Józefa. W programie tej części znalazły się m.in.: film misyjny pt. „Na początku popełniłem wiele błędów” – o pracy misyjnej bpa Krzysztofa Białasika w Boliwii; przemówienia zaproszonych gości; koncert Orkiestry Dętej „Chludowo”; konferencja bpa Krzysztofa Białasika: „Kościół w Boliwii – przeszłość, teraźniejszość i przyszłość”, świadectwo Florybeth Mora Diaz z Kostaryki oraz Droga Krzyżowa.

Apel Jasnogórski przed Cudownym Obrazem rozpoczął część drugą spotkania. Na czas nocnego czuwania zaplanowano Nieszpory, Różaniec, świadectwa misjonarzy, konferencje. O północy została odprawiona Msza św. dziękczynna, a po niej rozpoczęło się uroczyste „TE DEUM LAUDAMUS” za kanonizację Ojca Świętego Jana Pawła II oraz za 10 rocznicę kanonizacji św. Arnolda i św. Józefa.

o. Stanisław Tomoń 
BPJG / mn 

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda