Home WiadomościZ kraju Rok więzienia w zawieszeniu dla byłej zakonnicy za sprzeniewierzenie pieniędzy

Rok więzienia w zawieszeniu dla byłej zakonnicy za sprzeniewierzenie pieniędzy

Redakcja

Na karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata skazał Sąd Rejonowy w Opolu zakonnicę Urszulę K., która przywłaszczyła 470 tys. złotych z kasy Domu Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim.

Latem 2019 roku zakonnice zaniepokoiło zniknięcie jednej z sióstr pracujących w Domu Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim. Ten fakt szybko połączono z brakiem ponad czterystu tysięcy złotych w kasie DPS, gdzie znajdowały się m.in. zdeponowane tam pieniądze podopiecznych DPS.

W trakcie śledztwa ustalono, że zakonnica wszystkie pieniądze przekazała 45-letniemu Piotrowi K. – oszustowi z kryminalną przeszłością, który obiecał jej powiększyć otrzymany kapitał tak, by miała za co rozpocząć nowe życie po odejściu z zakonu. Obecnie przeciwko Piotrowi K., któremu zarzuca się oszukanie ponad 70 osób na około dwa miliony złotych, toczy się proces przed Sądem Okręgowym w Opolu.

Sprawę Urszuli K. wyłączono do odrębnego postępowania. Jak poinformowała w środę Aneta Rempalska z biura prasowego Sądu Okręgowego w Opolu, przed Sądem Rejonowym proces byłej zakonnicy zakończył się prawomocnym wyrokiem. Wobec kobiety orzeczono karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Podsądna została także zobowiązana do zwrotu 470 tysięcy złotych.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda