Rok Życia Konsekrowanego w archidiecezji szczecinsko – kamienskiej

Jedną z form przeżywania Roku Życia Konsekrowanego w naszej archidiecezji są comiesięczne spotkania modlitewne w kościołach, w których aktualnie albo w przeszłości posługiwały osoby konsekrowane. Pierwsze spotkanie dobyło się w grudniu 2014 r. w kościele św. Jana Ewangelisty w Szczecinie.

Organizatorami spotkania byli aktualni duszpasterze – księża pallotyni. Do współorganizowania zostali zaproszeni także franciszkanie konwentualni , którzy kościół wznieśli i posługiwali w nim do czasów reformacji oraz siostry Misjonarki Miłości, których dom położony jest na terenie parafii. Eucharystii przewodniczył ks. biskup Błażej Marian Kruszyłowicz, a homilię wygłosił franciszkanin ojciec Bogdan Wroński, proboszcz z Dobrej Szczecińskiej. Po Eucharystii ducha franciszkańskiego w kilku słowach przybliżył ojciec biskup Marian Błażej, pallotyńskiego – ks. Eugeniusz Leśniak, a przełożona sióstr Misjonarek Miłości opowiedziała o charyzmacie, który dała zgromadzeniu bł. Matka Teresa z Kalkuty.

Dzieje franciszkańskiej świątyni przybliżył zebranym bardzo ciekawy wykład pani Małgorzaty Gwiazdowskiej, miejskiego konserwatora zabytków. Spotkanie modlitewne zakończyło się nieszporami, a na agapę księża pallotyni zaprosili do klasztoru.

Styczniowe spotkanie  modlitewne odbyło się w Łukęcinie, w klasztorze ojców paulinów. Współorganizowały je siostry Duszy Chrystusowej i siostry św. Marii Magdaleny od Pokuty. Po koncelebrowanej Eucharystii i adoracji najświętszego Sakramentu prowadzonej przez siostry zakonne skorzystaliśmy z gościnności paulińskiego domu. Zebrani z wdzięcznością przyjęli pozdrowienia i zapewnienie o duchowej łączności ks. Arcybiskupa, które przekazał ks. Kan. Andrzej Maćkowski, wikariusz biskupi ds. życia konsekrowanego.

Za:  ks. proboszcz Jarosław Staszewski SChr
kustosz Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa