Home Rok Życia KonsekrowanegoRok Życia Konsekrowanego w Diecezjach Rok Życia Konsekrowanego w Archidiecezji Warszawskiej

Rok Życia Konsekrowanego w Archidiecezji Warszawskiej

Redakcja

W Archidiecezji Warszawskiej inauguracja Roku Życia Konsekrowanego odbędzie się w sobotę, 29 listopada br. o godz. 17.00 w kościele parafialnym pw. Ofiarowania Pańskiego w Warszawie na Ursynowie przy ul. Stryjeńskich 21. Mszę Świętą odprawi i homilię wygłosi Jego Eminencja Kardynał Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski.

Do udziału w tej uroczystej Mszy Świętej zaproszone zostały wszystkie osoby konsekrowane z archidiecezji, a więc: kapłani, klerycy, bracia zakonni, siostry zakonne a także przedstawiciele i przedstawicielki instytutów świeckich oraz indywidualnych form życia konsekrowanego.

  • Triduum przed Świętem Życia Konsekrowanego, tj. przed 2 lutego 2015:

31 stycznia 2015 w kościele rektorskim pw. Matki Bożej Jerozolimskiej przy
ul. Łazienkowskiej 14 odbędzie się w godz.:

– 17.00 – 17.45 medytacja prowadzona przez Wspólnotę Monastyczną Braci i Sióstr Jerozolimskich.

– 18.00 wspólne Nieszpory

– 18.30 Msza święta koncelebrowana przez Jego Eminencję Kardynała Kazimierza Nycza Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego. Homilię wygłosi O. Gabriel Bartoszewski OFMCap. Po Mszy świętej wspólna agapa.

1 lutego 2015 w kościele pw. Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu:

– 9.00 Msza święta radiowa. Mszy świętej przewodniczył będzie Biskup Kazimierz Gurda. Oprawę liturgiczną przygotowuje chór międzyzakonny pod dyrekcją s. Dolores Nowak.

2 lutego 2015

– 15.00 w kościele seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu koronka do Bożego Miłosierdzia

– ok. 15.15 przejście ze śpiewem i z zapalonymi świecami do Katedry pw. Św. Jana Chrzciciela

– 16.00 uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Józefa Górzyńskiego

  • Sympozjum pt. „Życie konsekrowane w Archidiecezji Warszawskiej. Historia i rzeczywistość”. Aula „Bobolanum” przy ul. Rakowieckiej (jesień, II połowa września 2015. Program zostanie przesłany w późniejszym czasie).
  • Warszawa Śródmieście inauguracja Roku Życia Konsekrowanego w dekanacie śródmiejskim

Ks. prałat Tadeusz Sowa dziekan dekanatu śródmiejskiego zaprasza Siostry mieszkające i pracujące na terenie dekanatu na Mszę świętą w dniu 8 grudnia br. (poniedziałek) o godz. 18.30 do kościoła Najświętszego Zbawiciela w Warszawie (do dekanatu śródmiejskiego przynależą parafie pw.: św. Andrzeja Ap., MB Częstochowskiej, Świętej Trójcy na Solcu, św. Antoniego z Padwy, św. Barbary, Najświętszego Zbawiciela, Wszystkich Świętych, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Aleksandra).

Za: Redakcja

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda