Home WiadomościZ kraju “Różaniec do granic Nieba”. Narodowa mobilizacja w intencji ochrony życia

“Różaniec do granic Nieba”. Narodowa mobilizacja w intencji ochrony życia

Redakcja

W Polsce w niedzielę (1 listopada) rusza modlitewny szturm w postaci inicjatywy: „Różaniec Do Granic Nieba” to narodowa mobilizacja w intencji ochrony życia, która potrwa do 8 listopada.

Pierwsza taka modlitwa w historii Polski

Ideą „Różańca do Granic Nieba” jest to, by katolicy w Polsce między 1 a 8 listopada, w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, na cmentarzach, w kościołach lub w swoich domach, odmówili modlitwy w trzech intencjach.

Po pierwsze: w intencji pokutnej za wszystkie grzechy aborcji dokonane w historii Polski.

Po drugie: prosząc dusze czyśćcowe o modlitwę i ofiarowując za nie odpusty.

Po trzecie: by przeprosić dzieci nienarodzone (te znane i te nieznane) zabite w czasie aborcji w naszych rodzinach we wszystkich pokoleniach wstecz, by przyjąć je do naszych rodzin i prosić je o modlitwę za nas.

Dlaczego jest to tak ważne, a zwłaszcza dlaczego tak istotna jest trzecia intencja?

Otóż aborcja jest największym grzechem we współczesnych czasach nie tylko dlatego, że giną bezbronne dzieci (ponieważ one i tak zostaną zbawione), ale dlatego, że osoby, które w tym uczestniczą, są najmocniej narażone na wieczne zatracenie duszy.

Liczby są gigantyczne: około 50 milionów aborcji rocznie na całym świecie, czyli ponad półtora miliarda w ciągu ostatnich dziesięcioleci. To oznacza wciągnięcie w spiralę śmierci nie tylko matek, lecz także często ojców, partnerów i członków rodzin, a także lekarzy i personel medyczny.

Grzech, który pozostaje niewyznany, zaprzeczony, zepchnięty do podświadomości, zżera człowieka od środka i powoduje duchowe obumieranie. Takim grzechem jest właśnie aborcja, dziś powszechnie i publicznie usprawiedliwiana, zachwalana i zalecana. Często powoduje ona zaskorupianie się człowieka na łaski Boże.

Podobnie jest w wymiarze zbiorowym. Można powiedzieć obrazowo, że nad ziemią unosi się jakby duchowa skorupa, która nie pozwala przebić się Bożym łaskom. Zsyłane miłosierdzie natyka się na pancerz zobojętnienia, zbudowany na ciężkim, zaprzeczonym i niewyznanym grzechu, na którym później nabudowują się kolejne warstwy grzechów, czyniące go grubym i nieprzeniknionym.

Sami nie dajemy sobie rady i jak powietrza potrzebujemy pomocy od Pana Boga. Dlatego rusza modlitewna akcja w obronie życia.

– „Różaniec Do Granic Nieba” jest narzędziem danym przez Pana Boga nam na ten moment, na te czasy. Jeśli wszyscy chwycimy różańce do dłoni i będziemy się głęboko modlić, to możemy zmienić bieg historii, możemy zmienić wszystko przez modlitwę i pokutę za grzechy – poinformował Maciej Bodasiński, współorganizator inicjatywy.

Dlatego od 1 do 8 listopada nie wypuszczajmy z rąk różańców. Zachęcają organizatorzy akcji.

– Wszystkich zapraszamy do udziału w akcji „Różaniec Do Granic Nieba”. Proszę przekazujcie to wezwanie, gdzie tylko możecie, wyświetlajcie na murach domów, na portalach społecznościowych, wysyłajcie e-mailem tak, żeby w krótkim czasie miliony ludzi dowiedziało się o tym, że mobilizujemy się do modlitwy – zaapelował Maciej Bodasiński.

Wszystkie informacje dotyczące akcji można znaleźć na stronie internetowej różaniecdogranic.pl. Znajduje się tam również tekst specjalnie przygotowanej modlitwy [zobacz tutaj]. Czasu jest mało, a sytuacja jest bardzo trudna, dlatego każda pomoc będzie na wagę złota dla obrony ludzkiego życia.

RóżaniecDoGranicNieba

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda