Rozpoczęły się Redemptorystowskie Dni Młodzieży 2017

Młodzi ludzie z różnych parafii Polski i Białorusi, w których służą redemptoryści, rozpoczęli w Tuchowie k. Tarnowa 10 lipca 2017 r. swe Redemptorystowskie Dni Młodzieży.

Będą one trwały do 15 lipca. Temat przewodni owych dni brzmi następująco: „Ja jestem”. W każdym z poszczególnych dni uczestniczący mają okazję do zastanowienia się nad tym, jaki jest Pan Bóg naprawdę, a także przyjrzeć się temu, czy właśnie taki obraz Boga ma każdy z nich.

WIĘCEJ: Fanpage RDM na Facebooku

11 lipca młodzież skupiła się nad zdaniem: „Jestem miłością”. Prowadzącym dzień był o. Maciej Nowak CSsR. W czasie konferencji skupił się na tym, że Pan Bóg chce kochać nas tak bezinteresowną miłością, jak kocha się między sobą każda z osób Trójcy Przenajświętszej.

Wieczorem zaś, podczas mszy, zakonnik pokazał własnym zachowaniem, co jest najważniejsze w tej miłości. Dokonał tego, co kiedyś zrobił Jezus w wieczerniku, a mianowicie obmył nogi obecnym na Eucharystii. Tym gestem ojciec podkreślił, że najważniejszą w miłości jest służba innemu człowiekowi. O. Maciej przypomniał młodzieży, że Jezus przyszedł głównie dlatego, żeby nam służyć. „Bóg uklęknął przed człowiekiem. Zrobił to nie patrząc na to, jakie masz serce. Mimo to, jaką przeszłość masz za sobą i jaka jest twoja miłość. Jezus chce ci służyć. Tylko, czy Ty jesteś w stanie przyjąć od Niego to obmycie Ci nóg?” – mówił ojciec Redemptorysta.

„Bóg jest miłością. Miejcie odwagę żyć dla miłości.” – zaśpiewała dziś młodzież redemptorystowska podczas mszy kończącej pierwszy cały dzień swych rekolekcji. W czasie spotkań grupek młodzi ludzie omówili fragment z Ewangelii św. Jana. W momencie przedstawienia swych przemyśleń, związanych z tym tekstem, najczęściej wypowiedzianym zdaniem było: „W miłości nie ma lęku”, więc zakończenie dnia piosenką z właśnie takim tekstem jest czymś absolutnie naturalnym.

Zwyczajem tych dni już zdążyło stać się spontaniczne uwielbianie Pana Boga po mszy. Towarzyszy mu taniec, śpiew, gra na przeróżnych instrumentach, a także radość, która wylewa się z serc tych młodych ludzi.

Julia Bachok, Tuchów; fot. Julia Bachok i Parafia Ducha Świętego w Szczecinku

Za: www.redemptor.pl