Home WiadomościZ kraju Rozpoczyna się Kapituła Prowincjalna werbistów

Rozpoczyna się Kapituła Prowincjalna werbistów

Redakcja

30 stycznia 2018 roku w Domu Misyjnym św. Wojciecha w Pieniężnie rozpocznie się XXIII Kapituła Prowincjalna Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego. Weźmie w niej udział 51 delegatów reprezentujących wszystkie wspólnoty i najważniejsze instytucje.

Będzie ona odbywać się pod hasłem “Miłość Chrystusa przynagla nas (2 Kor 5, 14). Zakorzenieni w Słowie, oddani Jego misji”.

Kapituła, organizowana co 3 lata, jest najważniejszą władzą ustawodawczą w Prowincji. Jej celem jest ewaluacja dotychczasowych działań i wskazanie dalszych, które mają służyć rozwojowi życia zakonno-misyjnego współbraci.

Z racji zbliżającej się Kapituły Generalnej, która rozpocznie się 17 czerwca 2018 roku, każda z 56 prowincji Zgromadzenia musi wybrać swoich delegatów, którzy razem z prowincjałem będą uczestniczyć w obradach w Nemi k. Rzymu. Wtedy też zostanie wybrany nowy zarząd generalny i ustalony plan działania dla całego Zgromadzenia.

Obecnie Polska Prowincja werbistów liczy 225 członków. Jest wspólnotą międzynarodową, którą tworzą współbracia z Polski, Indonezji, Togo, Indii, Wietnamu, Ghany i Papui Nowej Gwinei. 260 polskich werbistów podejmuje pracę poza granicami kraju. Całe Zgromadzenie liczy nieco ponad 6 tysięcy członków.

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda