Home WiadomościZ kraju Rozpoczynają się XI Ignacjańskie Dni Młodzieży

Rozpoczynają się XI Ignacjańskie Dni Młodzieży

Redakcja

Pod hasłem „Mówię ci: wstań” w Starej Wsi k. Brzozowa na Podkarpaciu od dzisiaj do piątku odbywać się będą XI Ignacjańskie Dni Młodych (IDM).

Ich uczestnicy wezmą udział w różnotematycznych warsztatach, wysłuchają świadectw i konferencji. Codziennie przewidziano Mszę św., a zwieńczeniem będzie pochód i finał IDM na rynku w Brzozowie. Do Starej Wsi przybędzie ok. 500 osób.

Dyrektor XI IDM o. Paweł Beń SJ wyjaśnia, że hasło nawiązuje do dwóch jubileuszy, które jezuici przeżywają w tym roku: 450-lecia powstania i 200-lecia przywrócenia do istnienia. – W naszym spotkaniu biorą udział młodzi i w tym haśle chcieliśmy również zawrzeć pewien impuls dla nich do powstawania na nowo. Towarzystwo Jezusowe przeżywało w swojej historii kryzys, obumarło, zostało skasowane, a potem przywrócone do istnienia. Tak jest w życiu każdego z nas, że można się po jakimś kryzysie podnieść – mówi zakonnik.

Program przewiduje konferencję na temat historii zakonu oraz świadectwa Urszuli Meli, matki Janka Meli, który jako niepełnosprawny zdobył dwa bieguny oraz Henryka Krzoska, autora książki „Bóg znalazł mnie na ulicy i co z tego wynikło. Historia bezdomnego alkoholika”.

Pierwszego dnia wystąpi zespół reggae Bethel. Natomiast w czwartek późnym popołudniem ze Starej Wsi wyruszy pochód uczestników spotkania do Brzozowa. – Idea jest taka, by zaprezentować to, co robiliśmy podczas warsztatów. Będą też elementy związane z historią naszego zakonu. Na koniec będzie koncert gospel naszej grupy warsztatowej – zapowiada o. Beń.

Ignacjańskie Dni Młodzieży to wakacyjne wydarzenie adresowane do gimnazjalistów i licealistów z całej Polski. Młodzi spędzają ze sobą pięć dni w jezuickich ogrodach w Starej Wsi k. Brzozowa. Przyjeżdżają na nie głównie młodzi, należący do jezuickiego duszpasterstwa młodzieżowego Magis. Charakterystyczną cechą IDM są różnotematyczne warsztaty.

KAI/kn

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda