Home WiadomościZ kraju Ruch Szensztacki: Otwarcie Roku Jubileuszowego w Trójmieście

Ruch Szensztacki: Otwarcie Roku Jubileuszowego w Trójmieście

Redakcja

18 października 2013 r. w parafii św. Jadwigi Królowej członkowie wspólnot szensztackich z Trójmiasta uroczyście otworzyli Rok Jubileuszowy.

Jak każdego 18. dnia miesiąca, także w tym wyjątkowym dniu nasze spotkanie rozpoczęliśmy półgodzinną adoracją Najświętszego Sakramentu. Mszy Św. o godzinie 19:00 przewodniczył ks. proboszcz Marek Adamczyk. W homilii mówił o przymierzu Boga z człowiekiem, które znajduje swoje przedłużenie w Przymierzu Miłości.

W darach ofiarnych złożyliśmy między innymi świecę jubileuszową. “Po raz pierwszy, raz na sto lat”. Jej światło niech będzie symbolem naszych czystych i jasnych serc. Do ołtarza przynieśliśmy również ciasto drożdżowe jako symbol budzenia i pomnażania pragnienia pracy nad sobą i “ofiarowania siebie tym którzy chcą powrócić, którzy tęsknią za Bogiem” oraz portret ks. Józefa Kentenicha naszkicowany przez Rysia Pinio (IV kurs ZR) – jako wyraz naszej łączności z Głową Rodziny, Ojcem obecnym wśród nas.

Po komunii św. przedstawiciele poszczególnych wspólnot (sióstr, ligi matek i rodzin, związku rodzin, młodzieży żeńskiej i męskiej, kręgów MTA pielgrzymującej oraz Akademii Rodziny) odczytali w imieniu wszystkich pieśń wdzięczności – trójmiejski Magnificat.

Po błogosławieństwie wysłuchaliśmy treści dekretu o możliwości uzyskania odpustu zupełnego w Roku Jubileuszowym oraz impulsów zachęcających wszystkich do włączenia się w świętowanie Wielkiego Jubileuszu – zaproszenia na wyjazdy jubileuszowe w październiku 2014 do Szensztat i Rzymu, zaproszenie na Jasną Górę w marcu 2013 r. na ogólnopolskie obchody Jubileuszu 2014, włączenie się w tworzącą się Księgę Sanktuariów Domowych archidiecezji gdańskiej. Usłyszeliśmy też o śmiałym pomyśle młodzieży męskiej – biegu z Pompejów do Szensztat, w którym bierze udział Oskar –  lider chłopaków naszej diecezji.

Spotkanie otwierający Rok Jubileuszowy zakończyliśmy przy kawie i cieście drożdżowym w salce obok kaplicy. Nasza radość trwa… ”

https://www.youtube.com/watch?v=bXk_d5u09Kg – a to jest link do filmiku z naszego otwarcia Roku Jubileuszowego.

Ania Bartczak

Za: www.szensztat.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda