Home WiadomościZ kraju Ruszyły zdjęcia do filmu fabularnego o św. Ignacym

Ruszyły zdjęcia do filmu fabularnego o św. Ignacym

Redakcja

jezuici.pl„Ignacy: pierwszy z jezuitów” to tytuł będącego w produkcji filmu fabularnego reżyserii Paolo Dy. Producentem filmu jest jezuicka fundacja Jesuit Communications z Filipin. Jak postać założyciela jezuitów chcą przedstawić autorzy filmu?

Ma to być pełne ekscytacji spojrzenie na życie św. Ignacego z punktu widzenia młodego księdza pełniącego funkcję jego obrońcy przed trybunałem hiszpańskiej Inkwizycji. W jego relacji spotykamy człowieka z krwi i kości, który z owładniętego kobiecymi wdziękami i lubującego się w pojedynkach na szpady młodzieńca przeradza się w lidera zakonu, mającego trwale zmienić oblicze Chrześcijaństwa.

Ignacy na swojej drodze życia notorycznie ociera się o śmierć fizyczną i duchową. Te doświadczenia z ogromnego grzesznika mają jednak wyrzeźbić najwierniejszego żołnierza Boga. Film, którego premiera planowana jest jeszcze w tym roku, ukaże nie tylko tylko zmagania świętego z grzechem, ale również historię powstania jego dzieła życia, a zarazem perłę literatury duchowej Kościoła – Ćwiczeń Duchowych.

Więcej zdjęć odnaleźć można na fanpage’u produkcji.

Więcej (zdjęcia) na: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda