Home WiadomościZ kraju S. Janina Kaczmarzyk pozostaje jednak członkinią Zgromadzenia

S. Janina Kaczmarzyk pozostaje jednak członkinią Zgromadzenia

Redakcja

Powtórzona przez KAI za serwisem Stacja7.pl informacja, jakoby s. Janina Kaczmarzyk, znana m.in z pielgrzymkowej przeróbki przeboju „Despacito”, przeszła do stanu świeckiego, jest nieprawdziwa. Siostra wprawdzie samowolnie opuściła Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej, ale pozostaje nadal jego członkinią, o czym KAI dowiedziała się we władzach wspólnoty.

Stacja7.pl poinformowała, że w poniedziałek 31 sierpnia s. Janina Kaczmarzyk opublikowała na Facebooku post, w którym poinformowała o opuszczeniu zgromadzenia zakonnego oraz rozwiązaniu współpracy ze swoim menadżerem.

“Potwierdzam też informację o moim przejściu ze stanu zakonnego w świecki. Wybaczcie, że nie stać mnie mentalnie po wielu perypetiach – na inwestycję w miłość do muzyki i kontynuowanie projektu. Dziękuję Wam za każde “różnorakie bycie przy mnie” i towarzyszenie. Do zobaczenia gdzieś, kiedyś – w innym lepszym świecie” – napisała.

W dzisiejszym serwisie Katolicka Agencja Informacyjna powtórzyła za serwisem Stacja7.pl tę informację, jednak nie jest ona do końca prawdziwa.

Jak dowiedziała się KAI we władzach zgromadzenia, s. Janina miała wprawdzie samowolnie opuścić swój dom zakonny, natomiast formalnie pozostaje nadal członkinią Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda