Home WiadomościZ kraju S. Paola de Falco: Cela śmierci św. Maksymiliana jest naszym sanktuarium

S. Paola de Falco: Cela śmierci św. Maksymiliana jest naszym sanktuarium

Redakcja

Polska jest dla nas szczególnym miejscem. Tutaj bije źródło naszej duchowości. Cela śmierci św. Maksymiliana jest naszym sanktuarium – powiedziała s. Paola de Falco, Misjonarka Niepokalanej Ojca Kolbego. W niedzielę 29 września włoski instytut świecki będzie obchodził 25 lat swojej obecności w Polsce.

W najbliższą niedzielę o godz. 11.00 w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach koło Oświęcimia będzie celebrowana Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem ks. bp. Tadeusza Rakoczego z Bielska-Białej. Obecni na niej będą m.in. Giovanna Venturi, przełożona generalna Instytutu Misjonarek Niepokalanej Ojca Kolbego z Bolonii oraz franciszkanie współpracujący z Instytutem.

„Wszystkich zapraszamy do wyśpiewania wraz z nami Magnificat, hymnu chwały i wdzięczności” – mówiły misjonarki.

Harmęże to jedyna miejscowość w Polsce, gdzie powstał Instytut. Misjonarki przyszły na Ziemię Oświęcimską w związku z tym, że tam św. Maksymilian poniósł męczeńską śmierć.

„To tutaj św. Maksymilian przypomniał, że miłość do Boga, do człowieka jest najważniejsza, i że o tym nie wolno nam zapomnieć. Często pielgrzymujemy do celi śmierci o. Kolbego, która znajduje się w byłym niemieckim obozie Auschwitz w Oświęcimiu. Jest ona naszym sanktuarium, sanktuarium naszego Instytutu” – tłumaczyła s. Paola.

„Naszym charyzmatem, jak nauczał św. Maksymilian, jest przez Maryję zaprowadzić ludzi do miłosiernego Serca Jezusa. Jest to zatem charyzmat maryjno-misyjny, aby apostołować słowem i przykładem życia. Święty Maksymilian powiedział, że wszystkie formy są dobre, wszystkie. Stąd my posługujemy się wszystkimi możliwymi metodami, aby skutecznie głosić Chrystusa” – wyjaśniła Włoszka.

„Jesteśmy Instytutem świeckim. Nie nosimy więc habitu. Niektóre misjonarki mieszkają poza wspólnotą i wtedy apostołują według możliwości, modlitwą i przykładem życia, w miejscach, gdzie są zatrudnione, czy to w szkołach, czy szpitalach, czy w innych zakładach pracy. Po prostu tam, gdzie jest drugi człowiek. Naszym zadaniem jest dać świadectwo chrześcijańskiego życia” – dodaje.

Więcej informacji na temat instytutu można znaleźć [tutaj].

JMS/radiomaryja.pl

Za: www.radiomaryja.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda