Home WiadomościZ kraju S. Weronika Magda Bednarska nową Przełożoną Generalną Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana

S. Weronika Magda Bednarska nową Przełożoną Generalną Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana

Redakcja

Obradująca w Krakowie XII Kapituła Generalna wybrała 13 kwietnia br. s. Weronikę Magdę Bednarską nową Przełożoną Generalną Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana. S. Weronika Bednarska jest pedagogiem. W Zgromadzeniu pełniła obowiązki: nauczycielki wychowania przedszkolnego oraz przełożonej domu w Gdańsku.

S. Weronika Bednarska urodziła się 3 września 1981r w Nysie. Wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana w Krakowie gdzie złożyła profesję wieczystą dn 1 sierpnia 2006r. Ukończyła studia pedagogiczne na Uniwersytecie Gdańskim. W Zgromadzeniu pełniła obowiązki: nauczycielki wychowania przedszkolnego oraz przełożonej domu w Gdańsku.

Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana jest wspólnotą zakonną działającą apostolsko w Polsce, w Afryce i Ameryce Północnej, założoną w XX wieku przez Sługę Bożą Matkę Paulę Zofię Tajber. Celem Zgromadzenia jest szerzenie kultu Najświętszej Duszy Jezusa oraz troska o ludzkie dusze.

maj / Kraków
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda