Home WiadomościZ kraju Saletyni: 1800 uśmiechów dla Mamy

Saletyni: 1800 uśmiechów dla Mamy

Redakcja

– Chciałbym, żebyście ogłaszały, że wiara nie jest smutna, że nasze bycie przy Bogu jest radosne! – zachęcał ks. Bartosz Seruga MS podczas Eucharystii kończącej Saletyńskie Spotkanie Dzieci. Uczestniczyło w nim blisko 1800 najmłodszych wraz z opiekunami.

Pierwsze grupy uczestników przyjechały do Kobylanki już około godz. 14.00. Najdłuższą, bo prawie sześciogodzinną drogę do pokonania miała grupa z parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej z Warszawy. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 16.00 koncertem zespołu ADHD pod kierunkiem ks. Macieja Kucharzyka MS. Po dynamicznej prezentacji grup i kolacji młodzi pielgrzymi udali się do świątyni, w której przywitał ich ks. kustosz Roman Gierek MS. Tam zapoznali się z historią cudownego obrazu Pana Jezusa Ukrzyżowanego oraz sanktuarium w Kobylance. Pierwszy dzień spotkania zakończyła wspólna modlitwa do Matki Bożej.

W drugim dniu dzieci obejrzały krótki spektakl o objawieniu Matki Bożej w La Salette. Wystąpili w nim miejscowi parafianie, zaś narratorem był ks. Łukasz Stachura MS. Potem dzięki pracy w grupach uczestnicy na wiele sposobów mogli pokazać, jak wspaniałe są ich mamy. Po obiedzie i krótkiej przerwie ks. Łukasz Stachura przygotował uczestników do spowiedzi. Przypomniał, że podczas objawienia w La Salette Maryja wezwała ludzi do nawrócenia i pojednania. Najważniejszym punktem tego dnia była Msza św. na ołtarzu polowym, której przewodniczył proboszcz z Olszanki ks. Paweł Pająk. Ostatni punkt sobotniego programu – zabawę pod gwiazdami – poprowadził znany już w Kobylance DJ Robert.

W niedzielę zaraz po śniadaniu uczestnicy pisali „listy do M” – swoje podziękowania i prośby do Matki Bożej. Kiedy już wszystkie listy znalazły się w specjalnej skrzynce pocztowej, Dziewczęca Służba Maryjna z Dębicy przedstawiła program, w którym wyjaśniła hasło tegorocznego SSD – „mamy dwie Mamy”. Podczas uroczystej Eucharystii ks. Bartosz Seruga MS zachęcał dzieci, by po powrocie do domu nie zapomniały o modlitwie, o co prosiła Matka Boża w La Salette. Kobylanka pożegnała uczestników spotkania słoneczną pogodą i smacznym obiadem.

Tegoroczne IV Saletyńskie Spotkanie Dzieci zgromadziło uczniów szkoły podstawowej i ich opiekunów z różnych stron Polski. O oprawę muzyczną zadbał zespół ADHD pod kierunkiem ks. Macieja Kucharzyka MS. Opiekę medyczną nad uczestnikami sprawowała Malta Służba Medyczna. Posiłki przygotowała firma gastronomiczna Danuty Szpyrki z Gorlic. Kolejne SSD odbędzie się od 9 do 11 czerwca 2017 r.

(gz; fot. Rafał Wutkowski MS)

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda