Saletyni: Dobre słowo i dobra muzyka w Dębowcu

Ks. Piotr Pawlukiewicz, Andrzej Wronka i zespół eSPé – tych gości nie trzeba szczególnie przedstawiać. Dzięki nim w trzeci dzień 27. MSSM było czego posłuchać i nad czym pomyśleć.

Pierwszym gościem tego dnia był ks. Piotr Pawlukiewicz. W konferencji ks. Piotr wyjaśniał, na czym polega budowanie prawdziwych i głębokich relacji z Panem Bogiem i innymi ludźmi. W homilii podczas Mszy św. mówił o najwspanialszej relacji świata – Jezusa i Jego Matki.

Po południu, mimo obficie padającego deszczu, z młodzieżą spotkał się Andrzej Wronka – teolog, który od wielu lat zajmuje się problematyką okultyzmu, nowych ruchów religijnych i zagrożeń duchowych. W swojej konferencji i odpowiedziach na pytania pokazywał, w jaki sposób bronić czystości wiary katolickiej.

Wieczorem na placu sanktuaryjnym zagrał zespół eSPé ze Słowacji. Półtorej godziny koncertu wypełnione było dobrą muzyką i mocnymi świadectwami spotkania z Bogiem.

27. Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu w dniach 7–12 lipca przebiega pod hasłem „W labiryncie relacji”. Zgromadziło ono ok. 2600 uczestników.

Zobacz filmowe podsumowanie trzeciego dnia XVII MSSM:

Za: www.saletyni.pl