Home WiadomościZ kraju Saletyni: Relikwie Siostry Faustyny w Kobylance

Saletyni: Relikwie Siostry Faustyny w Kobylance

Redakcja

saletyni.plJedną z form kultu świętych jest czczenie ich szczątków. Od niedawna także sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego posiada relikwie apostołki Bożego miłosierdzia.

Relikwie, a dokładnie fragment kości ręki świętej zakonnicy, zostały przekazane parafii w Kobylance przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Ks. proboszcz Roman Gierek MS odebrał je podczas Eucharystii odprawianej w kaplicy zgromadzenia w Łagiewnikach we wtorek 29 marca.

Uroczyste wprowadzenie relikwii do sanktuarium w Kobylance odbyło się w sobotę 2 kwietnia br., czyli w wigilię święta Bożego Miłosierdzia. W procesji do ołtarza relikwie i obraz świętej przyniosły dzieci i przekazały je kustoszowi sanktuarium ks. Romanowi Gierkowi MS. Eucharystię w obecności relikwii wielkich apostołów Bożego miłosierdzia – św. Faustyny i św. Jana Pawła II koncelebrowali wszyscy miejscowi duszpasterze, uczestniczyli zaś w niej licznie zebrani parafianie i pielgrzymi.

W homilii ks. Roman Gierek MS przypomniał, na czym polega katolicki kult relikwii. Zachęcił też wszystkich zebranych, by w życiu inspirowali się postawą św. Faustyny Kowalskiej, która przyjmowała miłosierdzie od Boga i dzieliła się nim z bliźnimi. Na koniec Mszy św. główny celebrans udzielił błogosławieństwa relikwiami, a później wszyscy zebrani mogli je adorować przez ucałowanie.

(gz/bs; fot. arch. par. w Kobylance)

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda