Home WiadomościZ kraju Salezjanie: „Boski Festiwal” oraz „Campo Bosco” tuż tuż

Salezjanie: „Boski Festiwal” oraz „Campo Bosco” tuż tuż

Redakcja

W dniach od 23 do 26 sierpnia odbywać się będą dwie wielkie imprezy młodzieżowe organizowane przez salezjanów inspektorii pilskiej i warszawskiej: „XV Boski Festiwal – Sejmik Młodzieży” oraz „Campo Bosco 2012”.

Boski Festiwal – Sejmik Młodzieży

To inicjatywa inspektorii pilskiej. Jest on reaktywacją Salezjańskiego Sejmiku Młodzieżowego – jednego z najlepiej wspominanych spotkań młodych. Sejmik odbywał się przez 12 lat przy Sanktuarium Maryjnym w Skrzatuszu koło Piły.

Boski Festiwal nawiązuje do tradycji i atmosfery Salezjańskich Sejmików Młodzieżowych. Zaproszeni na niego są wszyscy, zwłaszcza ci, którzy są młodzi i czują się młodzi. Boski Festiwal to czas spotkania człowieka z człowiekiem. Spotkania, dzięki któremu można się lepiej poznać i poszukać tego, co łączy. Ma to być również czas zabawy, słuchania dobrej muzyki i wspólnej modlitwy.

Tegoroczny jubileuszowy „Boski Festiwal – XV Sejmik Młodzieży” odbędzie się w Trzcińcu, a dokładnie na lotnisku w Broczynie. Na festiwalowej scenie wystąpią zespoły: Zabili Mi Żółwia, Full Power Spirit, Anty Babylon System. Nie zabraknie również zespołów związanych ze wspólnotami Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego m.in. Som Gorsi. Podczas festiwalu wystąpi również najsłynniejszy polski mim Ireneusz Krosny.

Strona festiwalu: www.boskifestiwal.pl.

Campo Bosco

To coroczna inicjatywa inspektorii warszawskiej. Jest to spotkania młodych ludzi, którzy przyjeżdżają do Czerwińska nad Wisłą, aby wspólnie się modlić, bawić i rozwijać, a wszystko to w duchu św. Jana Bosko. Dlatego Campo Bosco wypełnione jest wspólną modlitwą, warsztatami, spotkaniami z ciekawymi ludźmi, koncertami i zabawą.

W tym roku „Campo Bosco 2012” organizowane jest pod hasłem „Owce czy wilki?”. Wezmą w nim udział zespoły: Porozumienie & Goście, Moja Rodzina, Inicjatywa Wieczór Chwały, Acoustic Praise, stronaB oraz Propaganda Dei. Z zaproszonych gości warto wymienić Damiana Żurawskiego oraz o. Piotra Jordana Śliwińskiego. Odbędą się również warsztaty: dla przyszłych ojców i matek, kierownictwa duchowego oraz przyjaźni.

Szczegóły na stronie Campo Bosco: www.campo.bosko.pl.

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda