Home WiadomościZ kraju Salezjanie: 18. ORSAS w Suwałkach

Salezjanie: 18. ORSAS w Suwałkach

Redakcja

salezjanie.plRozpoczęcie Ogólnopolskich Rozgrywek Salezjańskich Animatorów Sportowych (ORSAS) w mieście, gdzie wieje chłodem! Może i nasze miasto to najzimniejszy region w całej Polsce, ale na pewno gościnność suwalskich mieszkańców taka nie jest. O tym przekonali się w miniony piątek animatorzy SALOS-u, którzy przyjechali do nas z całej Polski.

9 października miała miejsce ceremonia otwarcia XVIII Ogólnopolskich Rozgrywek Salezjańskich Animatorów Sportowych. Odbyło się to na auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach. Podczas otwarcia swoje umiejętności artystyczne zaprezentowało Niepubliczne Przedszkole Sportowe „Zielony Zakątek”.

Prezes SALOS-u RP, Zbigniew Dziubiński, mówił podczas swojego wystąpienia: – Odbywające się w Suwałkach zawody nie są przypadkiem, bo jest to miejsce bardzo wyjątkowe, pełne energii i niezwykłej przyjaźni. Przyjeżdżałem tu do was kiedyś, przyjeżdżam teraz i zapewniam, że będę nadal to robił – zakończył z uśmiechem Dziubiński, po czym dokonał uroczystego otwarcia zawodów.

Do Suwałk przyjechało ponad 130 aniamtorów z Czaplinka, Ostrowca Wielkopolskiego, Debrzna, Pieszyc, Łodzi Wodnej, Krakowa, Szczecina, Ełku, Tolkmicka, Lublina, Starych Jabłonek, Środy Śląskiej, Sułowa, Warszawy, Dobieszczyzny , Poznania, Kutna, Dzierżoniowa, Świętochłowic, Wrocławia i Łodzi św. Teresy.

Po rozpoczęciu odbyło się posiedzeniu Zarządu SALOS-u RP w PWSZ w Suwałkach.

W sobotę odbyła się prelekcja pt. „Wychowawca, trener w oczach dzieci” następnie odwiedzili suwalskie Muzeum Okręgowe i będą uczestniczyć w zajęciach praktycznych CZUKBOL-u na hali OSIR w Suwałkach. Po południu rozpoczęły się rozgrywki ORSAS-u (piłka siatkowa i tenis stołowy).

W piłce siatkowej na podium stanęli:
1. SL SALOS Pieszych
2. SL SALOS Debrzno
3. SL SALOS Dobieszczyzna
W tenisie stołowym mistrzem został:
1. Zarzycki Adam – SL SALOS Szczecin
2. Rosiński Andrzej – SL SALOS Debrzno
3. Pękowski Kamil – SL SALOS Warszawa.

W niedzielę w salezjańskim kościele Matki Bożej Miłosierdzia odprawiona została msza św., której przewodniczył i wygłosił słowo Boże ks. inspektor Andrzej Wujek.

Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty, pamiątkowe medale. Zwycięzcy natomiast medale złote, srebrne i brązowe oraz puchary. W spotkaniu w Suwałkach uczestniczyły władze miasta, sponsorzy oraz krajowy duszpasterz sportowców, ks. Edward Pleń sdb

Spotkanie zorganizowało SL SALOS z Suwałk.

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda