Salezjanie: 54. FSM zakończony

Już po raz 54. odbyło się Formacyjne Spotkanie Młodych. Tym razem odbyło się ono od 5 do 7 kwietnia w Twardogórze i zgromadziło licealistów, którzy chcieli zastanowić się nad sensem modlitwy i jej miejscem w życiu.

Tematem minionego FSM-u była „Męska rozmowa, czyli o modlitwie mężczyzn”. Czym jest modlitwa? Jaka powinna być? Czy Bóg mnie wysłuchuje? Jak się modlić? Właśnie na te pytania odpowiadali sobie uczestnicy tego spotkania. Rozważania o modlitwie prowadził ks. Jan Niczypor SDB, który dzielił się swoim doświadczeniem modlitwy w oparciu o naukę Kościoła i Pismo Święte, gdzie o modlitwie mówi się bardzo wiele.

Oprócz konferencji odbyło się niezwykle ciekawe spotkanie z Michałem Wyczałkiem – mężem i ojcem, który dzielił się swoim doświadczeniem kształtowania relacji z Bogiem. Tym bowiem w swej istocie jest modlitwa. Nie zabrakło także miejsca praktykę modlitwy, czyli sakramenty święte i nabożeństwa, jak chociażby droga światła, opierająca się o piękne fragmenty Biblii.

Czas 54. FSM-u dobiegł końca. W myślach pozostało wiele ciekawych i ważnych treści, które z pewnością będą się aktualizowały w codzienności. Bez modlitwy nie można przecież kształtować prawdziwej relacji z Bogiem.

Formacyjne Spotkani Młodych (FSM) to forma salezjańskich rekolekcji dla młodych mężczyzn, podczas których jest czas na wszystko: poznanie kim jest Jezus, czym jest prawdziwa wiara, kim jest Ksiądz Bosko i salezjanie, a przede wszystkim na zadanie sobie pytania: kim jestem?

Źródło: www.spm.salezjanie.pl

Za: www.salezjanie.pl