Home WiadomościZ kraju Salezjanie – Aleksandrów Kuj.: św. Jan Kanty we wspólnocie szkolnej

Salezjanie – Aleksandrów Kuj.: św. Jan Kanty we wspólnocie szkolnej

Redakcja

Od 14 stycznia 2021 roku wspólnota zakonna pw. św. Jana Kantego w Aleksandrowie Kujawskim cieszy się obecnością relikwii swojego patrona.

Mimo tego, iż wspólnota zakonna pw. św. Jana Kantego została erygowana już 13 stycznia 1931 roku, to dopiero dziewięćdziesiąt lat później, a dokładnie 14 stycznia 2021 roku, relikwie jej patrona pojawiły się w domu zakonnym Salezjańskiego Kolegium Kujawskiego. Tego dnia dyrektor Szkoły i przełożony wspólnoty, ks. Grzegorz Gruba SDB wraz z ekonomem domu ks. Robertem Kulczyńskim SDB, udali się do Krakowa, by podczas Mszy św. sprawowanej przy konfesji św. Jana z Kęt w Kolegiacie św. Anny, otrzymać z rąk ks. proboszcza Tadeusza Panusia relikwie świętego.

Okazją do wprowadzenia relikwii stała się wizytacja kanoniczna i domowa „kolęda” przeprowadzona przez ks. Tadeusza Itrycha SDB, przełożonego naszej Inspektorii, która odbyła się w dniach 22-23 stycznia br.

ks. Krzysztof Tomeczkowski SDB

Za: www.pila.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda