Home WiadomościZ kraju Salezjanie: Deptak w Pile poświęcony Księdzu Stanisławowi Olędzkiemu

Salezjanie: Deptak w Pile poświęcony Księdzu Stanisławowi Olędzkiemu

Redakcja

To pierwszy taki przypadek w naszym mieście, że osoba związana z Piłą i żyjąca w XX wieku otrzymuje “swoją” ulicę! Ksiądz Stanisław Olędzki będzie miał swój deptak!

Stowarzyszenie „Porozumienie Samorządowe” zwróciło się z prośbą do Prezydenta Piły o nadanie nazwy ks. Olędzkiego deptakowi łączącemu kościół pw. Świętej Rodziny i I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie.

W uzasadnieniu wniosku o nadanie imienia, radni i członkowie Porozumienia Samorządowego piszą, że ks. Stanisław “pracując przede wszystkim z pilską młodzieżą stał się jej orędownikiem, przewodnikiem, wychowawcą. Młodzież pilskich szkół średnich lgnęła do niego, ceniła go za to, że był mądrym, ciepłym i otwartym na problemy młodzieży człowiekiem, był jej przyjacielem. Pokolenie 40-50 latków i starszych mieszkańców Piły mają we wdzięcznej pamięci tę nietuzinkową postać.”

Inicjatywa zrodziła się z racji 20. rocznicy śmierci tego salezjanina, katechety i poety, która miała miejsce 14 listopada br. Już wkrótce zostanie przygotowana stosowna uchwała Rady Miasta.

Tomasz Borysewicz – ADMA

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda