Home WiadomościZ kraju Salezjanie: Jubileusz 20-lecia SL SALOS w Rumi

Salezjanie: Jubileusz 20-lecia SL SALOS w Rumi

Redakcja

,,Trzeba być dla młodych, trzeba z nimi stanąć z nimi w kolejce do fontanny” – takimi słowami Ksiądz Inspektor Marek Chmielewski rozpoczął obchody Jubileuszu 20-lecia SL SALOS w Rumi. Ukazał wspólnotę, działającej w duchu św. Jana Bosko na rzecz młodzieży, co stało się również okazją do podziękowanie, wyróżnienia i uhonorowania najbardziej zasłużonych. Po Mszy świętej wręczono medal “Salesiani Merentibus” (Zasłużona dla Salezjanów), pani Joli Król, która od wielu lat zaangażowana jest w dzieło SL SALOS w Rumi.

Na uroczystą Mszę Świętą rozpoczynającą obchody w parafii św. Krzyża dnia 31 sierpnia, której przewodniczył Ksiądz Inspektor Marek Chmielewski, zgromadzili się działacze, władze Miasta Rumi oraz powiatu Wejherowskiego, młodzież, rodzice, sportowcy oraz gospodarze, których powitał ks. Waldemar Łachut – Salezjanin, proboszcz parafii i dyrektor Domu Zakonnego. Uroczystość uświetnił występ chóru parafialnego ,,Cecylia”.

Wspólne spotkanie przy ołtarzu stało się spojrzeniem na dzieło wychowania Salezjańskiego w sensie integralnym – dbając o rozwój fizyczny – jak podkreślił Ksiądz Inspektor – trzeba również pamiętać o rozwoju duchowym. ,,Wymiar Boży, którzy zaistniał w trakcie 20 lat SL SALOS współistnieje z sukcesami odnoszonymi przez wychowanków na arenie lokalnej i międzynarodowej”. Sport, którzy srał się miejscem wzajemnego spotkania, gdzie przekazuje się wartości ludzkie i chrześcijańskie.

Po Mszy świętej uroczystości przeniosły się na pobliski ,,Orlik”, gdzie pamiątkową statuetką uhonorowano zarówno przedstawicieli władz miasta, działaczy, sponsorów, Salezjanów oraz tych którym leży na sercu wychowanie młodego człowieka. Rozegrano również mecz SALOS – Orkan Rumia, który był okazją do rywalizacji sportowej młodzieży oraz sposobnością do podziękowania tym, którzy kończącej przygodę w SALOSie jako wychowankowie.

SALOS – jak podkreślił ks. Inspektor – jest darem św. Jana Bosko, aby przez to doświadczenie ukazać młodemu człowiekowi, że jest kochany i wartościowy, aby nie tylko mówić, lecz aby młody człowiek o tym wiedział.

ks. Michał Kwiatkowski SDB
— Rumia św. Krzyż —

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda