Home WiadomościZ kraju Salezjanie – Kobylanka: Pomnik Jana Pawła II

Salezjanie – Kobylanka: Pomnik Jana Pawła II

Redakcja

W Kobylance postawiony został pomnik Jana Pawła II. 21 października jego odsłonięcia i poświęcenia dokonał przełożony inspektorii pilskiej ks. Marek Chmielewski.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św., której przewodniczył ksiądz inspektor. Towarzyszyli mu: proboszcz ks. Feliks Łobos i ks. Władysław Nalepka.

Po Mszy św. ks. Inspektor poświęcił pomnik bł. Jana Pawła II jako wotum wdzięczności Bogu – od księży salezjanów i parafian – za dar błogosławionego Jana Pawła II, oraz w 65 rocznicę powstania parafii i pracy duszpasterskiej Salezjanów.

Parafianie od kilku dni przygotowywali się do tej uroczystości odmawiając litanię do błogosławionego Jana Pawła II, a w uroczystość czynnie uczestniczyli w liturgii Mszy św. (czytając komentarze, czytania mszalne i modlitwę wiernych). Przedstawiciele z poszczególnych miejscowości parafii: Bielkowa, Jęczydołu, Kobylanki, Kunowa, Morzyczyna i Skalina oraz Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i Żywego Różańca przypomnieli nam życiorys błogosławionego Jana Pawła II i odczytali fragmenty „Tryptyku”, przeplatane śpiewem scholii prowadzonej przez p. organistkę Małgorzatę Kruczek.

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda