Home WiadomościZ kraju Salezjanie: Ks. Jan Sposób uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi

Salezjanie: Ks. Jan Sposób uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi

Redakcja

Ks. Jan Sposób, salezjanin pracujący od wielu lat w Woźniakowie, został odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi. 14 stycznia o godz. 13.00 w salezjańskim domu zakonnym w Woźniakowie odbyła się okolicznościowa uroczystość wręczenia odznaczenia.

Wśród obecnych gości była pani Jolanta Chełmińska, Wojewoda Łódzki oraz pan Zbigniew Burzyński, Prezydent Kutna. Rozpoczynając spotkanie ks. dyrektor Adam Homoncik SDB przywitał przybyłych gości oraz obecnych salezjanów i nowicjuszy ze wspólnoty św. Michała Archanioła. W swoim przemówieniu podkreślił dwa charakterystyczne rysy ks. Jana – zapał wychowawczy i miłość do Ojczyzny.

Tuż przed wręczeniem Złotego Krzyża Zasługi, głos zabrała pani Wojewoda, która wyraziła swoje słowa uznania i szacunku dla dokonań Wyróżnionego Salezjanina.

Na koniec sam ks. Jan, nie mówiąc wiele o swoich dokonaniach, wyraził życzenie, by to wydarzenie było drogowskazem dla młodych ludzi.

Now. Grzegorz Chmieliński

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda