Home WiadomościZ kraju Salezjanie – Łódź: nostalgicznie i romantycznie

Salezjanie – Łódź: nostalgicznie i romantycznie

Redakcja
Utwory ze znanych filmów, m.in. z „Dirty Dancing”, „Chinatown”, „Rosemary’s baby”, „Forrest Gump” i wiele innych zabrzmiały w łódzkim „Węźle” podczas tegorocznych Zaduszek Jazzowych.

Zaduszki Jazzowe to wyjątkowe spotkanie z muzyka. W Zaduszkach Jazzowych muzyką modlimy się szczególnie za zmarłych muzyków, kompozytorów, nie tylko jazzowych, ale i tych, którzy działali na różnych polach muzycznych.

Tak też było i w Węźle. W niedzielny wieczór, 18 listopada, w kaplicy duszpasterstwa licznie zebrani słuchacze mogli wziąć w tym wyjątkowym koncercie, słuchając dobrej i niebanalnej muzyki. A wszystko za sprawą zespołu Witold Janiak Trio, który zaaranżował wybrane utwory ze znanych filmów, m.in. z „Dirty Dancing”, „Chinatown”, „Rosemary’s baby”, „Forrest Gump” i wiele innych. Witold Janiak zagrał na fortepianie, a towarzyszyli mu Rafał Różalski na kontrabasie i Kamil Miszewski na perkusji. Całość projektu nosi nazwę Cinema Meets Jazz.

Niezwykłym zabiegiem było wybranie przez trio utworu „Loose yourself” Eminema z filmu „8 mila”. Trzeba przyznać, że jazzowe wykonanie hiphopowego utworu było dosyć ciekawe i wzbudziło spore emocje. Chyba nikt, kto obejrzał kiedyś ten film, nie przypuszczał, że kiedyś ta piosenka zostanie przekształcona w romantyczny, jazzowy utwór. Natomiast motyw z filmu „Chinatown”, w delikatnej, fortepianowej wariacji, przypominał odgłosy deszczowego, jesiennego popołudnia, nostalgicznego i rozmarzonego.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda