Home WiadomościZ kraju Salezjanie – Lubin: Oratoriada 2016

Salezjanie – Lubin: Oratoriada 2016

Redakcja

salezjanie.plW weekend od 13 do 15 maja młodzież Salezjańska z różnych placówek inspektorii wrocławskiej spotkała się na Oratoriadzie w Lubinie.

Wielu młodych ludzi zebrało się właśnie w tym miejscu, aby wielbić Pana Boga, odkrywać samego siebie oraz wspólnie zintegrować się z resztą uczestników. Nasze spotkanie rozpoczęło się od pogodnego wieczoru, który był pięknym momentem naszej integracji.

Następnego dnia przeprowadzaliśmy pracę w grupach, która pozwoliła nam otworzyć się przed drugim człowiekiem oraz stanąć wprawdzie przed samym sobą. Rozmawialiśmy o naszych pasjach i planach na przyszłość, oraz o tym jak oratorium pomaga nam w kształtowaniu własnego „ja”. Rezultaty naszej pracy mogliśmy przedstawić na prezentacji grup.

Zwieńczeniem pracy w grupach była Eucharystia. Tuż po niej aż do godzin wieczornym miały miejsce rozgrywki sportowe oraz grill, które pomogły nam poczuć się jak w prawdziwym oratorium.

Na zakończenie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego adorowaliśmy Pana Boga w kościele prosząc Go o światło Jego Ducha, aby to On nas prowadził i dodawał sił na każdy dzień życia. Spędziliśmy tam wspaniałe chwile. Dzięki temu wyjazdowi zrozumieliśmy, czym jest dla nas oratorium, pojmowane zwłaszcza, jako szkoła, i jak ważny w naszym życiu jest Duch Święty.

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda