Home WiadomościZ kraju Salezjanie. Nowenna do Maryi Wspomożycielki, edycja 2019

Salezjanie. Nowenna do Maryi Wspomożycielki, edycja 2019

Redakcja

Z uwagi na życzliwe przyjęcie, z jakim spotkała się Nowenna do Maryi Wspomożycielki w ubiegłym roku, także w tym roku zostanie zaproponowana ze świadectwami dotyczącymi świętości w Rodzinie Salezjańskiej i komentarzem Przełożonego Generalnego Salezjanów ks. Ángela Fernándeza Artime.

Po raz pierwszy ta inicjatywa została zaproponowana w maju 2018 roku w kontekście 150. rocznicy konsekracji Bazyliki Maryi Wspomożycielki w Turynie. W tym roku takowa zostaje powtórzona z racji obchodów 150. rocznicy Stowarzyszenia Maryi Wspomożycielki i w perspektywie VIII Światowego Kongresu Maryi Wspomożycielki, który odbędzie się w listopadzie tego roku w Buenos Aires, w Argentynie.

Jeśli w ubiegłym roku tematem przewodnim były sny Księdza Bosko, w tym roku Nowenna będzie zgłębieniem “błogosławieństw Rodziny Salezjańskiej”, jakie zaproponował Przełożony Generalny w czasie ostatnich Dni Duchowości Rodziny Salezjańskiej. W ten oto sposób Nowenna, oprócz bycia wyrazem hołdu dla Maryi Wspomożycielki, jednoczącym wszystkie grupy Rodziny Salezjańskiej, nawiąże po raz kolejny do głównego tematu Wiązanki na rok 2019: świętości w życiu codziennym.

Nowenna przewiduje każdego dnia inny filmik wideo, w którym znajdą się:

  • jedno z salezjańskich błogosławieństw;
  • motto nawiązujące do Magnificat;
  • świadectwo jednego z członków Rodziny Salezjańskiej, dotyczące jakiejś przedstawiciela salezjańskiej świętości;
  • komentarz Przełożonego Generalnego;
  • końcowa modlitwa.

Filmiki wideo Nowenny będą dostępne w sześciu językach (włoski, angielski, hiszpański, francuski, portugalski i polski) na różnych kanałach: strona sdb.orgkanał ANS su YouTube i strona Facebook ANS. Jej początek jest przewidziany, oczywiście, w dniu 15 maja.

Ta inicjatywa Nowenny Maryi Wspomożycielki, która wypłynęła od Przełożonego Generalnego, otrzymała wsparcie Dykasterii ds. komunikacji społecznej i jest realizowana przez ANS we współpracy z “IME Comunicazione”. W opracowaniu tekstów pomogli: ks. Bruno Ferrero SDB, dyrektor włoskiej edycji Biuletynu Salezjańskiego, oraz ks. Carlo Cassatella i Antonella Colucci.

Filmiki wraz z tekstami – które również będą dostępne na stronie ANS – będą mogły być wykorzystane przez wspólnoty w parafiach i ośrodkach Rodziny Salezjańskiej na całym świecie.

Na ANSChannel już jest dostępny filmik wideo prezentujący tę Nowennę (w językach włoskim i hiszpańskim).

Źródło: ANS

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda