Home WiadomościZ kraju Salezjanie: spotkanie delegatów ds. mediów

Salezjanie: spotkanie delegatów ds. mediów

Redakcja

W dniach 4-7 sierpnia br. w Ośrodku EMAUS w Czerwińsku nad Wisłą odbyło się ogólnopolskie spotkanie inspektorialnych delegatów ds. komunikacji społecznej. Spotkanie poprowadził Radca Generalny ds. komunikacji społecznej ks. Filiberto Gonzaléz SDB.

Ponieważ zmieniają się czasy, a wraz z nimi pewne postawy i zachowania salezjanie powinni zmieniać metody docierania do młodych z przesłaniem Bożej miłości. Tej tematyce poświęcone było spotkanie z radcą generalnym, jakie odbyło się w Czerwińsku nad Wisłą.

W ramach spotkania dokonano diagnozy mediów salezjańskich w Polsce, dyskutowano również nad możliwościami tworzenia nowych ogólnopolskich projektów promujących myśl wychowawczą i duchowość świętego Jana Bosko. Podkreślono również, nawiązując do słów Czcigodnego Carlo Acutisa, «wszyscy rodzą się jako oryginały, ale wielu umiera jak kserokopie», że salezjanie pracujący w obszarze mediów powinni pomóc młodym w zachowaniu i pielęgnowaniu ich wyjątkowości.

ks. Przemysław Kawecki SDB
Za: pila.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda