Home WiadomościZ kraju Salezjanie – Tolkmicko: Relikwie św. Faustyny Kowalskiej

Salezjanie – Tolkmicko: Relikwie św. Faustyny Kowalskiej

Redakcja

W sierpniu bieżącego roku w Łagiewnikach, Parafia pw. św. Jakuba w Tolkmicku otrzymała relikwie św. siostry Faustyny Kowalskiej. 5 października zaś zostały one uroczyście wprowadzone do świątyni.

W Mszy św. koncelebrowanej, której przewodniczył ks. biskup Jan Styrna, ordynariusz Diecezji Elbląskiej, uczestniczyła duża grupa parafian. W homilii ks. Biskup przybliżył zebranym życie świętej Faustyny od narodzin, poprzez drogę zakonną, aż do śmierci 5 października 1938r.

Podsumowaliśmy też konkurs „Święci i błogosławieni przez Jana Pawła II”, w tym siostry Faustyny. Przez rok, w naszym Informatorze Parafialnym zamieszczaliśmy biografie świętych, wyniesionych na ołtarze przez Jana Pawła II. Do tych informacji opracowano krzyżówkę. Rozwiązaniem był cytat bł. Jana Pawła II, oraz dodatkowe hasło z rozsypanki literowej. Osoby, które wzięły udział w konkursie, otrzymały książki „Dzienniczki siostry Faustyny”.

Uroczystość zakończyła się ucałowaniem relikwii i przeniesieniem ich do szklanej gabloty, obok Obrazu Jezusa Miłosiernego.

Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, ponieważ Siostry ze Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przekazały nam relikwie I stopnia – cząstkę kości św. Faustyny. Otrzymane relikwie zobowiązują nas do jeszcze większego kultu świętej i tak z pewnością będzie.

Daniela Bukowska

Źródło: www.salezjanie-tolkmicko.pl

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda