Home WiadomościZ kraju Salezjanie: Wizytacja nadzwyczajna w inspektorii warszawskiej

Salezjanie: Wizytacja nadzwyczajna w inspektorii warszawskiej

Redakcja

W inspektorii warszawskiej rozpoczęła się wizytacja nadzwyczajna, którą w imieniu przełożonego generalnego przeprowadza radca regionalny ks. Tadeusz Rozmus. Chociaż „nadzwyczajna” sugeruje coś nietypowego, to w praktyce taka wizytacja odbywa się co sześć lat. Nadzwyczajna jest natomiast dlatego, że zwyczajnie każdego roku domy wizytuje przełożony danej inspektorii, czyli inspektor, natomiast raz na sześć lat takiej wizytacji dokonuje najczęściej ktoś wydelegowany przez przełożonego generalnego.

Wizytacja rozpoczęła się od udziału księdza radcy Tadeusza Rozmusa w uroczystościach ku czci św. Jana Bosko w Sokołowie Podlaskim, następnie zaś dnia odbyło się posiedzenie rady inspektorialnej w Warszawie. Także w Warszawie miało miejsce spotkanie wizytatora z przełożonymi wszystkich wspólnot oraz odpowiedzialnymi za poszczególne sektory pracy. W homilii podczas mszy świętej w kaplicy domu inspektorialnego ks. Rozmus podkreślił znaczenie dwóch postaw w życiu salezjanina: radości i wdzięczności. Natomiast podczas konferencji przypomniał tematykę ostatnich kapituł generalnych: rolę świeckich w naszej posłudze, sposób pełnienia naszej misji i naszego duszpasterstwa, przypomnienie sobie, co jest istotą naszego powołania oraz jakość dawanego przez nas świadectwa.

Wizytacja potrwa do maja, złożą się na nią spotkania indywidualne z salezjanami, z grupami młodzieży i świeckich, a także z biskupami ordynariuszami i władzami.

wk

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda