Home WiadomościZ kraju Salezjanin modli się iBreviary

Salezjanin modli się iBreviary

Redakcja

Znana aplikacja (app) iBreviary “Pro Terra Sancta” od kilku dni oferuje ciekawą możliwość: Salezjańskie Proprium Liturgiczne. „App”, w wersji IOS (iPhone, iPad i iPod touch), będzie także wkrótce dostępna dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android.

W perspektywie obchodów Dwustulecia urodzin Ks. Bosko Dykasterium ds. Komunikacji Społecznej postanowiło wprowadzić aplikację iBreviary, wymyśloną przez ks. Paolo Padriniego, a promowaną przez Kustodię Ziemi Świętej i Stowarzyszenie „Pro Terra Sancta” w optyce służby na rzecz Kościoła Powszechnego, który w “miejscach świętych” znajduje swoją “siłę napędową”.

Pomysłodawcą i twórcą tej aplikacji jest ks. Paolo Padrini, proboszcz parafii pw. św. Jerzego w Stazzano, współpracownik Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego w opracowaniu projektu “Pope2You” i doradca licznych instytucji religijnych w zakresie kościelnej komunikacji społecznej.

Projekt, wspierany przez samego Przełożonego Generalnego, zaczął przybierać konkretną formę.

Ściągając lub aktualizując iBreviary „Pro Terra Sancta” na swoim urządzeniu mobilnym, użytkownik może uaktywnić Salezjańskie Proprium Liturgiczne, wpływając na ustawienia “app”: na dni wspomnień i świąt Salezjańskiego Kalendarza Liturgicznego “app” proponuje teksty własne do modlitwy brewiarzowej i Mszy św.

Po otrzymaniu informacji o wprowadzeniu on-line nowej wersji “iBreviary”, ks. Filiberto Gonzalez, Radca ds. Komunikacji Społecznej, przebywający w Meksyku na spotkaniu z Delegatami ds. CS regionów amerykańskich, stwierdził: “Zaangażowanie Dykasterium, będące udziałem przede wszystkim ANS, mające na celu realizację “app” z Salezjańskim Proprium Liturgicznym, odpowiada wierze i charyzmatowi: celebrować Boga obecnego w historii człowieka, starać się naśladować Syna Bożego, który przyjął ciało, aby ukazać nam miłość Ojca, oraz zaproponować młodzieży doświadczenie i możliwość bliskiej, prostej i radosnej modlitwy w ramach codziennego kontaktu z Bogiem”.

Salezjańskie Proprium Liturgiczne już od teraz jest dostępne w „Apple Store” i na stronie sdb.org wraz z instrukcją obsługi w języku włoskim, angielskim i francuskim. W najbliższych tygodniach zostanie wprowadzona nowa wersja iBreviary „Pro Terra Sancta” dla urządzeń mobilnych z sytemem operacyjnym Android. Wersja hiszpańska jest przewidziana jesienią tego roku.

ANS – Rzym

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda