Home WiadomościZ kraju W Krakowie XII Synod polskich Salwatorianów

W Krakowie XII Synod polskich Salwatorianów

Redakcja

Dnia 14 lutego 2017 roku rozpoczął się XII Synod Prowincjalny Polskiej Prowincji Towarzystwa Boskiego Zbawiciela. Uczestnikom synodu towarzyszy motto: „Nie wolno mi spocząć, chcę bardziej!” Jest ono inspiracją do tego, aby jeszcze mocniej włączyć się w realizację apostolskiego powołania.

W czasie obrad i prac w grupach roboczych, poruszane są aktualnie ważne kwestie związane z życiem i działalnością polskich salwatorianów w kraju i na świecie.
Mszy św. inaugurującej, która odbyła się w kaplicy krakowskiego Centrum Formacji Duchowej, przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosił konsultor generalny ks. Krzysztof Kowalczyk z Rzymu.

W trzydniowych obradach uczestniczą zarząd prowincjalny, superiorzy wspólnot zakonnych w Polsce oraz przełożeni fundacji i regionów, które obejmują kilkanaście krajów niemal z całego globu (42 osoby). Obradom przewodniczy prowincjał ks. Piotr Filas.

/SN/

Za: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda