Home WiadomościZ kraju Salwatorianie – Kraków: “Głosić z Wiarą”

Salwatorianie – Kraków: “Głosić z Wiarą”

Redakcja

W dniach 4-8 lutego 2013 roku w domu zakonnym w Krakowie-Zakrzówku odbywa się XXX Kapituła Prowincjalna Prowincji Polskiej Towarzystwa Boskiego Zbawiciela. Hasło „Głosić z wiarą” inspirujące uczestników wpisuje przesłanie XVIII kapituły generalnej, która miała miejsce w październiku ubiegłego roku, w kontekst „Roku Wiary”. Głoszenie Zbawiciela, którego salwatorianie poznali i pokochali – dla urzeczywistnienia charyzmatu zgromadzenia – musi być połączone z żywą wiarą w Boga, Kościół, powołanie oraz dobro tkwiące w każdym człowieku i całym stworzeniu.

Głównym zadaniem uczestników kapituły jest analiza uchwał ostatniej kapituły generalnej i ich formalne wdrożenie, które znajdzie odzwierciedlenie w prawie regulującym życie prowincji. Dużo miejsca poświęca się na dyskusje dotyczące działalności apostolatów młodzieżowych i współpracy z salwatorianami świeckimi.
Członkowie kapituły reprezentują polskich salwatorianów pracujących w piętnastu krajach: Albanii, Australii, Białorusi, Czarnogórze, Czechach, Kanadzie, Meksyku, Polsce, Rosji, Słowacji, Stanach Zjednoczonych, Szkocji, Ukrainie, Węgrzech i Włoszech.

Więcej (zdjęcia) na: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda