Home WiadomościZ kraju Salwatorianie: Synod Prowincjalny “Zobaczyć drogę”

Salwatorianie: Synod Prowincjalny “Zobaczyć drogę”

Redakcja
W daniach 13-16.02.2023 odbył się Synod Prowincji Polskiej Salwatorianów.

Na spotkanie synodalne przyjechało 43 współbraci posługujących w 13 krajach i całej Polsce. 

Hasło synodu “Zobaczyć drogę” nawiązywało do starań Ojców Synodalnych aby wypracować strategię rozwoju prowincji na przyszłe lata. 

Uczestnicy byli podzieleni na 3 grupy robocze – ekonomiczną, ds. apostolatów i ds. formacji. Wypracowali szereg postulatów, które będą dalej rozważane i realizowane przez prowincjalat. Decyzje miały ogromną wagę dla naszej przyszłości – dotyczyły przyszłości formacji w Polsce, inwestycji które pozwolą zabezpieczyć potrzeby ewangelizacyjne, oraz programów formacji w naszych apostolatach. 

Ważnym tematem była również komunikacja wewnętrzna i medialna zgromadzenia. 

Synod to nie tylko obrady – na synodzie posługiwali współbracia zabezpieczający technicznie spotkanie. Serdecznie dziękujemy ekonomowi domu zakonnego na Zakrzówku, ks. Piotrowi Rybie SDS, a także ks. Jackowi Nowakowi SDS, ks. Dominikowi Truchanowi SDS, br. Sokolowi Gilajowi SDS, całemu zespołowi kucharskiemu i technicznemu za ofiarną pomoc i starania, aby spotkanie przebiegło w jak najlepszej atmosferze. 

Za: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda