Home WiadomościZ kraju Salwatorianie – Trzebnica: III Międzynarodowy Plener Plastyczny

Salwatorianie – Trzebnica: III Międzynarodowy Plener Plastyczny

Redakcja

W dniach 14-24 sierpnia 2014 roku w Trzebnicy, woj. dolnośląskie odbędzie się III Międzynarodowy Plener Plastyczny Trzebnica 2014. Doświadczenia nabyte w związku z organizacją dwóch poprzednich plenerów, jak również opinie uczestników i innych osób, zachęcają do kontynuacji tej inicjatywy, ważnej dla promocji sztuki i integracji środowisk.

Kilka podstawowych informacji:

♦ Organizatorami tegorocznego pleneru są: Dom Zakonny Salwatorianów w Trzebnicy, Parafia św. Bartłomieja Apostoła i św. Jadwigi w Trzebnicy, Starostwo Powiatowe w Trzebnicy, Starostwo Powiatowe we Wrocławiu, Gmina Trzebnica i Hotel Trzebnica.

♦ Patronatem medialnym objęły to wydarzenie: Gość Niedzielny, Radio Rodzina i Panorama Trzebnicka.

♦ Kuratorami pleneru są ks. Bogdan Giemza SDS i Janusz Łozowski.

♦ Do udziału w tegorocznym plenerze zostało zaproszonych 14 artystów z Polski, Ukrainy i Niemiec. Niektórych mieli sposobność gościć w Trzebnicy, inni będą po raz pierwszy. Artyści biorący w nim udział posługują się w swojej twórczości różnorodną techniką. Będzie to więc malarstwo, obrazy w metalu, tkanina artystyczna, biżuteria artystyczna, grafika. Wielu z nich szczyci się udziałem w wielu krajowych i międzynarodowych wystawach.

♦ Uczestnicy zostaną zakwaterowani w Domu Pielgrzyma przy ul. Jana Pawła II 3 w Trzebnicy.

♦ W trakcie trwania pleneru zapraszamy na spotkania autorskie z artystami w „Kawiarni jadwiżańskiej” (Dom pielgrzyma) w Trzebnicy w niedzielę (17 sierpnia), godz. 16.00 i w czwartek (21 sierpnia), godz. 19.00.

♦ Zapraszamy również na wernisaż poplenerowy w niedzielę (24 sierpnia), godz. 15.30 przy placu pielgrzymkowym, połączony z festynem parafialnym „Bartłomiejki”. Będzie można wtedy nie tylko podziwiać, ale także zakupić prace artystów.

♦ Przewidziane są wystawy wybranych prac artystów po zakończeniu pleneru.

♦ Bliższe informacje można uzyskać pisząc na: [email protected], [email protected]

Za: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda